Apple

Veider avastus: MacBooki vasaku laadimisaugu kasutamine teeb arvuti aeglasemaks

MacBook Pro.Shutterstock

Rubriiki toetab

MacBook Pro sülearvutite laadimine ei tohiks olla midagi keerulist, vali lihtsalt üks USB-C port ja pista laadija ots sinna sisse.

Maci kasutajad on aga täheldanud, et on suur vahe, millist porti sa kasutad. Nimelt leiti foorumis StackExchange, et MacBook Pro puhul teeb arvuti vasakul küljel asuva pordi kasutamine arvuti hulga aeglasemaks.

Foorumi kasutajad leidsid, et vasaku USB-C pordi laadimiseks kasutamine avab arvutis protsessi nimega kernel_task, mis kasutab hulganisti arvuti resursse ja koormab protsessori üle. Seega hakkab arvuti hanguma.

Probleemi avastanud kasutaja sõnul võib vasaku pordi kasutamine tekitada arvutis ülekuumenemist ning kernel_task hakkab seejärel protsessori võimsust piirama, et temperatuuri alla tuua. Miskipärast paremal küljel asuva laadimisaugu kasutamisel seda mure ei tekkinud.

Kuigi foorumipostitus on aasta aega vana, on erinevad tehnikasaidid selle viimastel päevadel üles korjanud ja laadijamure kajastanud. Apple pole selle kohta veel ametlikku kommentaari andnud.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.