Võimsa etteaste teinud Robin Kool noppis kolmanda järjestikkuse turniirivõidu. “Pole küsimustki, et ta on praegu maailma parim mängija”

Robin "ropz" Kool.Foto: FaZe

Eesti kuulsaim “Counter-Strike’i” mängija Robin Kool ehk ropz võitis nädalavahetusel oma meeskonnaga Hiinas toimunud suurturniiri ja 250 000 dollarit. Kool ja tema tiim FaZe Clan on hetkel nii heas hoos, et viimasel ajal pole ükski teine meeskond suutnud neile konkurentsi pakkuda.

Shanghais toimunud CS Asia Championships 2023 näol oli tegemist kolmanda suurema turniiriga, mille FaZe Clan viimase kuu aja jooksul kinni on pannud. Enne seda saavutati esikoht IEM Sydney ja Thunderpick World Championship turniiridelt, sealt võideti vastavalt 100 000 ja 250 000 dollarit.

Kooli panust pole võimalik alahinnata, sest kahel turniiril kolmest valiti ta kogu võistluse parimaks. Ka statistika järgi on Kool suurepärases vormis, HLTV ametliku edetabeli järgi on ta ka viimase kolme kuu reitingu arvestuses kõigist teistest ees.

Kooli kiidavad ka teised mängijad, fännid, kommentaatorid ning tiimikaaslased. “Pole küsimustki, et ta on praegu maailma parim mängija,” ütles ta meeskonnakaaslane Russell “Twistzz” Van Dulken.

Mänguarendaja Valve tõi hiljuti välja uue “Counter-Strike” mängu ehk “Counter-Strike 2”. Alates oktoobrikuust on toimunud ka kõik võistlused just uue mängu peal ning see on ka profiskeene uppi löönud: paljud tiimid vahetavad mängijaid, mõned võtavad mängust üldse puhkuse ja hetkel on päris paljude mängijate edasi saatus lahtine.

Palju on ka spekuleeritud selle üle, mis saab rahalistes raskustes olevast FaZe Clanist, mille hiljuti ostis ära USA firma nimega Gamesquare. Kuna ettevõtte all on juba teine “Counter-Strike” klubi olemas ja reeglite järgi ei tohi kaks sama omanikuga klubi ühel võistlusel osaleda, siis on ka FaZe Clani tulevik ebaselge.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.