Hea nipp

Esimene funktsioon, mille peaksid pärast uue teleri soetamist sätetest kohe välja lülitama

Mida teha, kui ühel hetkel telerist äpid kaovad?Valgamaalane/Scanpix

Rubriiki toetab

Paljudel uutel telekatel on üks tüütu funktsioon, mis kahjuks on vaikimisi pea igal teleril sisse lülitatud. Inglise keeles on selle nimi motion smoothing. Mida see teoorias teeb? Kuna tänapäeva telerid on ekraanisagedusega 60 või 120 hertsi ja paljud vanemad filmid on üles võetud 24 kaadrit sekundis, siis üritavad teleritootjat seda vahet pildi sujuvamaks tegemisega kompenseerida.

Reaalsus on aga see, et kõik filmid ja saated näevad veidralt sujuvad välja ja meenutavad pigem Ladina-Ameerika seebiooperit.

Niisiis, kuidas seda välja lülitada? Kahjuks on iga teleritootja selle funktsioonile pannud eraldi nime. LG nimetab seda nimega TruMotion, Samsung MotionPlus ja Sony MotionFlow.

Ka selle üles leidmine võib peavalu valmistada. Tom’s Guide’i järgi peab LG teleritel minema sätetes selle üles leidmiseks järjekorras Quick Settings > Settings > Picture Settings > Picture Options > TruMotion. Sealt saad selle välja lülitada.

Samsungi telekatel peab navigeerima järjekorras Quick Settings > Picture Settings > Expert Settings > Auto Motion Plus.

Sony teleritel on rida vähe pikem: liikuma pead järjekorras Home > Settings > Picture Settings > Picture Adjustments > Advanced Settings > Motion > MotionFlow Settings.

Tulevikus muutub aga asi lihtsamaks. Teleritootjad hakkavad kasutama funktsiooni nimega Filmmaker Mode, mis automaatselt selle tüütu funktsiooni välja ülitab.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.