Hea nipp

Hea teada: Google Photos ei salvesta enam erinevate seotud teenuste pilte automaatselt

Foto: Google

Rubriiki toetab

Google uuendas hiljuti põhjalikult oma Photos rakendust ning üheks muudatuseks on ka see, et vaikimisi ei tee fototeenus enam automaatselt varukoopiat teistes sotsiaalvõrgustikes salvestatud piltidest.

Google otsustas Photos puhul sarnaselt teiste suurte internetiteenustega nagu Youtube vähendada interneti koormuseid automaatsete salvestuste tegemise kaudu ning edaspidi on see valik Photos rakenduses vaikimis välja lülitatud.

Muudatus puudutab eelkõige neid, kes plaanivad rakenduse uude telefoni alla laadida või alles kasutusele võtta, olemasolevaid seadeid kasutajatel ei muudeta.

Kuigi Google ise ei täpsustanud, milliseid teenuseid antud uuendus puudutab, on Androidpolice välja toonud järgmised rakendused, mis konkreetse muudatusega seotud: Facebook, Helo, Instagram, LINE, Messages, Messenger (Facebook), Snapchat, Twitter, Viber ja Whatsapp.

Kui aga on soov lasta näiteks Messengeri vahendusel salvestatud pilte automaatselt varundada ka Google Photos pilveteenusesse, saab selle iga kasutaja ise sisse lülitada.

Selleks on vaja alumisel ribal valida “Library” valik ning sealt alt “Photos on device” ja valik “View All”. Vastava teenuse pildid on salvestatud selle nimelisse kausta ning kui see avada, saab salvestamise sisse lülitada aktiveerides valiku “Backup and sync”.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.