Hea nipp

Hea teada: kuidas teha Androidi telefonides ekraanilukk vähem tüütuks?

Kuidas teha nii, et ekraanilukk poleks tüütu?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Ekraanilukk on väga turvaline funktsioon tänapäeva nutitelefonides. Eriti arvestades, et nutitelefoniga saab teha rohkem asju kui eales varem, näiteks viipemakseid. Mõnede jaoks on aga ekraanilukk väga ebamugav ning selle tõttu ei soovita seda sisse lülitada.

Kuid õnneks on Androidi operatsioonisüsteemides olemas selline asi nagu Smart Lock, millest saavad eriti palju kasu inimesed, kes kasutavad nutikellasid.

Kas minu Androidi telefonis on Smart Lock saadaval?

Smart Lock on saadaval Androidi telefonitel, mille androidi versioon on vähemalt 5.0 või uuem. Kuid see ei ole väga suur mure, sest enamustel nutitelefonitel on suure tõenäosusega sellest uuem Android juba olemas (kontrolli üle: “Seaded” > “Teave telefoni kohta” > “Tarkvara teave”).

Etteütlevalt: Huawei telefonites on Smart Locki leidmine keerukam kui teistes telefonides. Sellepärast on ka Huawei kasutajate jaoks eraldi peatükk kirjutatud. Huawei kasutajad võivad järgmise peatüki vahele jätta ning teised võivad ülejärgmise vahele jätta.

Kust leiab Smart Locki?

Selle jaoks tuleb avada oma telefoni seaded ning sealt tuleb valida „Lukustusekraan“. Siis tuleb teil seadistada enda telefonisse ekraanilukk, kasutades kas traditsionaalset PIN-koodi või mustrid.

Kuid soovitan võimalusel kasutada biomeetriliseid lahendusi nagu seda on sõrmejäljelugeja, silmaiirisetuvastus või siis näotuvastus.

“Lukustusekraani” alamenüüst valige “Smart Lock”.

Kui teil on ekraanilukk seadistatud, siis vajutage „Lukustusekraani“ alamenüüs „Smart Locki“ peale.

Kust leiab Huawei telefonides Smart Locki?

Kuid Huawei kasutajate olukord on problemaatilisem. Kõik Huawei nutitelefonid, mis on vanema versiooni peal kui Android 8.1, ei paku Smart Locki võimalust. Vanematele Androidi versiooni kasutajatele pakub Huawei oma alternatiivi, mis on vähemate võimalustega kui Google loodud Smart Lock.

Huawei nutitelefonis ava “Sätted” ja seejärel “Turve & privaatsus”. Sealt tuleb allapoole kerida ning vajutada “Lisasätted” (vanemate Androidi versiooni peal on “Veel”) peale ja sealt tuleb avada menüü “Usaldusväärsed agendid”.

Nüüd tuleb erisus 8.1 ja vanemate Androidide vahel. Android 8.1 versiooniga telefonis on seal “Smart Lock (Google)”, kus vanematel on “Nutikas lukuvabastus”. Mõlemal juhul tuleb säte sisse lülitada.

Huawei telefonides, mis on Android 8.1 või uuema peal on “Smart Lock (Google)” aga vanematel on siin “Nutikas lukustusvabastus”.

Viimaseks, minge tagasi “Turve & privaatsus” alamenüüse ning sealt vajutage “Lukustuskuva parool” (vanemate Androidi versioonide peal on tõlgitud “Ekraanilukustuse salasõnad”) ning sealt “Nutikas lukustusvabastus”.

Kuidas seadistada Smart Locki?

Smart Locki menüüs on võimalus lisada parameetrid, kus telefon ei pane ekraanilukku sisse. Kõige mugavamad on “Usaldusväärsed kohad” ja “Usaldusväärsed seadmed” variandid.

Smart Locki seaded.

Esimene lubab lisada asukohta, kus telefon ei lähe lukku. Kui lisada sinna oma koduaadress, siis telefon ei lähe lukku kodus, kuid väljaspool kodu läheb.

Teine on ehk kõige kasulikum ning minu enda jaoks asendamatu. “Usaldusväärsed seadmed” lubab lisada Bluetooth seadmeid, mis teeb nii, et senikaua kuni telefon on ühenduses seadmega, siis telefoni ekraan ei lähe lukku.

Eriti hea mõte on lisada oma nutikell seadmete hulka, sest Bluetoothi ühenduvuse raadius on umbes 10 meetrit, mis tähendab, et kui telefon ei ole enam läheduses, siis selle ekraanilukk läheb sisse.

Kui nutikella ei ole, siis võib lisada ka Bluetooth kõrvaklapid seadmete hulka, et ekraanilukk meedia tarbimisel ees ei oleks.

Vanematele kui 8.1 versiooni kasutajatele pakub Huawei nutikas lukuvabastus ainult Bluetooth seadme lisamist, teised funktsioonid ei ole saadaval.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses