Hea nipp

Kaitse end spämmi eest: kuidas keelata sündmuste automaatne lisamine Google’i kalendrisse

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Google võimaldab kasutajatel automaatselt oma kalendrisse lisada erinevate sündmuste tähtajad ja meeldetuletused. Teoorias hea mõte võib aga halval juhul osutuda reklaamisaatjate unelmaks ning sinu kalendri valeteadetega üle külvata.

Hiljuti on mitmeid kasutajaid tabanud halb üllatus, kui on oma kalendrist leidnud meeldetuletusi, mille sisuks on reklaampakkumised. Selliste sissekannete ilmumise põhjuseks on Google’i enda poolt antud võimalus, mis laseb kalendrisse automaatselt lisada erinevaid sündmusi. Näiteks lennureiside broneeringud, kuid sama süsteemi kasutavad ära ka reklaamide pakkujad.

Selleks, et rämpspakkumiste ohvriks mitte sattuda, on variant Gmaili kontolt pärinevate sündmuste automaatselt kalendrirakendusse jõudmise keelamine. Kuidas seda teha?

Selleks on tarvis avada Google’i kalendri rakendus telefonis ning sealt minna seadete menüüsse. Teise valikuna leiab sealt Gmailist pärinevad sündmused, mille avades on kasutajal võimalik need eraldi nupust sisse ja välja lülitada.

Kui antud võimalus on aktiveeritud, siis on lubatud ka emaili vahendusel tulevate sündmuste lisamine kalendrisse. Rämpspostituste mitte ilmumiseks kalendrisse tulekski see valik välja lülitada.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.