Kasulik juhend: kuidas Androidi telefoni peal mõni rakendus ära peita?

Android operatsioonisüsteemiga telefonidel on võimalik mõned äpid ära peita.Foto: Shutterstock

Kõigi telefonis on äppe, kuhu ei taha teisi ligi lasta. Eriti näiteks siis, kui telefoniga mängivad ka lapsed. Alati on võimalik rakendus kustutada, kuid kui tegu on vajaliku äpiga, siis ei lahenda see probleemi.

Androidi operatsioonisüsteemi on aga sisse ehitatud hea funktsioon, millega saab rakenduse ära peita. Seda juhendit järgides on võimalik teha nii, et mõnele äpile saab ligi vaid koodi teades.

Esiteks tuleb minna sätetesse ning valida privaatsuse vaheleht. Sealt on võimalik avada rakenduste peitmine või inglise keeles “Hide apps”. Funktsiooni peale vajutades on vaja luua oma seadmele privaatsuse sätete kood ning valida, millised äpid tuleb ära peita.

Siis tuleb mõelda peidetavatele äppidele PIN kood ning oma valik kinnitada. Peale seda on rakendused koodi all. Nüüd võib tekkida küsimus, et kuhu see kood sisestada. Rakendustele ligisaamiseks tuleb avada telefoninumbri valimine ning sisestada kood, mis äppide peitmisel sai lisatud. Koodi algusesse ja lõppu tuleb lihtsalt panna trellide märk. Näiteks valida number #1234#.

Nüüd ei ilmu need rakendused enam äpisahtlis ega avakuval, kuid toimivad muus osas täpselt nii nagu varem. Välja saab lülitada ka teavitused, mis peidetud äppidelt võivad tulla.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.