Hea nipp

Kuidas Gmailiga e-kirja tellimusi kõige tõhusamalt lõpetada?

Rubriiki toetab

E-kaubandus on õitsev äri ning tänu sellele saadetakse aina enam kasutajatele ka erinevaid uudiskirju uute ning soodsate pakkumiste kohta või jagatakse lihtsalt infot oma tegemiste kohta.

Kuigi tihtilugu võivad sellised uudiskirjad sisalda kasulikku infot, tuleb aegajalt ette ka selliseid kanaleid, kelle uudiskirja enam saada ei soovi. Gmailis on mugavad võimalused sellisel juhul uudiskirjade saamisest loobumiseks.

Tellimuse tühistamine

Enamasti on iga sellise infokirja juures alati olemas ka loobumise nupp, tavaliselt “Unsubscribe” tähisega. Õige lingi leidmine kirja lõpust võib olla paras katsumus, kuna kirja saatjad on osavad seda muu teksti sisse ära peitma.

Õnneks on Gmailis olemas selle jaoks mugav lahendus – edasiste kirjade saamisest saad loobuda kohe kirja päises asuva tellimusest loobumise lingi kaudu. Sellele vajutades ilmub uus aken, kus saad oma soovi kinnitada või sellest loobuda.

Tellimusest loobumise link on Gmailis mugavalt päisesse paigutatud

Saatja blokeerimine

Tellimuste lõpetamisel on oluline teada, et paljud häkkerid kasutavad seda võimalust e-maili aadresside tuvastamiseks. Ehk näiline uudiskiri võib olla hoopis katse teada saamaks, kas selline aadress on ka päriselt kasutusel ning tellimuse tühistamisel kasutaja just selle info annabki.

Seepärast on mõistlik tundmatute saatjate ja uudiskirjade puhul kasutada võimalust need hoopis blokeerida. Sellisel juhul märgitakse selliste saatjate kirjad automaatselt rämpspostiks.

Blokeerimise valiku leiad eraldi kirja päises olevast menüüst

Seda saad teha kirja päisest kolme täpi alt avanevast rippmenüüst, kust leiad eraldi valiku konkreetse saatja blokeerimiseks. Eraldi avanevas aknas saad oma valiku kinnitada või sellest loobuda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.