Hea nipp

Kuidas Google’i kuvatavaid reklaame enda järgi isikupärastada?

Rubriiki toetab

Internetis ringi surfates võib enamikel lehtedel kokku puutuda erinevate pakkumiste ja reklaamidega. Kui neist mõned sind häirivad või leiad, et need ei ole sinule suunatud, saad Google’i reklaamiseadete abil korrektuurid sisse viia.

Selleks sea oma virtuaalsed sammud eespool nimetatud lehele. Sealt leiad pika nimekirja erinevaid tegureid, mille alusel sulle reklaame internetilehtedel kuvatakse. Tasub silmas pidada, et lehe kaudu ei saa hallata kõiki kuvatavaid reklaame, vaid ainult neid, mis kasutavad Google’i reklaamiteenuseid.

Esiteks vaata üle, kas reklaamide isikupärastamine on sisse lülitatud. Selle abil oskab teenus sinu kasutuse järgi sulle huvipakkuvaid reklaame kuvada ning välistab (enamjaolt) olukorra, kus näidatakse täiesti ebaolulist sisu.

Edasi saad soovi korral määrata enda kohta käivat infot ning teguri nimekirjast enda jaoks ebaolulisi teemasid eemaldada.

Täitsa lehe lõpust leiad lisaks ka tundliku sisuga reklaamikategooriad. Kuigi siin on öeldud, et need kehtivad YouTube’is, on Google neid kategooriate valikuid laiendamas ka muudele lehtedele. Nii, et kui soovid mõnel kuvatud teemadel vähem reklaame näha, saad viimasest alalõigust seda muuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.