Hea nipp

Kuidas oma nägu, maja või autonumbrit Google Maps tänavaates ära udustada?

Foto: Google

Rubriiki toetab

Google Maps Street View võimaldab kõigil huvilistel mööda maailma erinevaid paiku reisida ilma füüsiliselt kohale minemata. Kuigi Google on vaeva näinud ning võimalikult palju delikaatset infot kogutud pildimaterjalilt eemaldanud, võib seal siiski leiduda infot, mida me teistega jagada ei tahaks.

Punase kastiga märgitud ikooni alt vasakult ülevalt nurgast saad avada menüü

Näiteks kui soovid, et sinu maja mingil põhjusel poleks suurelt tänavavaates eksponeeritud, saad esitada Google’ile selle kohta avalduse ning edaspidi näeb seda ainult udustatuna. Kui oled näiteks ise mõne pildi peale jäänud, saad samuti oma näo ära udustada.

Tasub silmas pidada, et Google’i sõnul on selline tegevus pöördumatu, ehk kui korra on juba mõni objekt varjatud, siis tagasi seda muuta enam ei saa.

Udutamiseks tuleb täita küsimustik, lisada oma andmed ning põhjendus

Taotluse esitamiseks tuleb avada Google Maps tänavaates. Seejärel otsida häiriv objekt üles ning menüüst valida „Report a problem“ valik. Sealt edasi saad täpsustada, mida täpselt udutsada soovid ning väikses aknas täpselt objekti määrata.

Sealt edasi tuleb sisestada oma andmed, lisada põhjendus ning vastust ootama jääda. Kui taotlus tehtud, saadab Google kinnituskirja kättesaamise kohta. Peale seda pole teha muud, kui vastust ootama jääda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.