Kuidas oma nutiseade enne aasta lõppu taas värskeks muuta?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
pexels-photo-50614.jpeg

Aasta on kohe-kohe läbi ja on õige aeg vaadata üle oma nutiseade. Onmitmeid asju, mida saad teha, ettalvise suurpuhastuse käigus oma tahvelarvuti või nutitelefonkiiremaks ja värskemaks muuta.

Vaata üle oma äpid

On võimalik, et leiad oma telefonist hulgaliselt äppe, mida sa pole juba mitu kuud avanud. Siinkirjutaja avastas oma seadmest tervelt 210 äppi, millest mõned õnnestus eemaldada. Sirvi läbi oma äpilehed ja kaustad, kuna mõnigi neist äppidest võib kasutada taustal telefoni akut ja mälu.

Kustuta mittevajalikud andmed ja fotod

Kas su telefonis on endiselt eelmise lennureisi tarbeks sinna laetud 10 pikka audioraamatut? Või viie kuu tagused ekraanipildid, mida enam vaja ei lähe? Vaata üle, mis sinu äppides leidub ning kustuta need, mida tõesti enam vaja ei lähe.

Uuenda rakendusi

Rakendustele lastakse iga mõne aja tagant välja uuendusi. Ehkki nende uuendamine on tüütu, on see samas ka ääretult vajalik, kunatihtipeale peitub uuendustes tähtsaid turvalahendusi, mis kaitsevad sind ja su andmeid häkkerite rünnakute eest.

Kui sa ise iga päeva tagant uuendusi kontrollida ei viitsi, lülita oma seadmes sisse automaatsed uuendused. Apple'i iOS'i puhul saab seda teha avades seaded ja sealt valiku iOSand AppStore, ning sel ekraanil alla kerides aktiveerides valiku Automatic App Updates. Androidil leiad selle valiku avades Google Play poe menüü ja leides sealt valiku seaded.

Lisa või vaheta PIN-kood

Su seadmes on tõenäoliselt tohutult isiklikku informatsiooni. Alates su kontaktiraamatust, koos kõigi töökaaslaste ja sõprade telefoninumbrite ning e-posti aadressidega, lõpetades su fotode, sõnumite ajaloo, ligipääsuga su sotsiaalmeediale ja isegi pangale. Seega on äärmiselt mõistlik kaitsta oma seadet PIN-koodiga. Võimalusel kasuta aga kindlasti sõrmejäljelugejat. Seega, ava oma nutiseadme sätted ning vaata üle turvaseaded.

Kasuta kaheastmelist sisselogimist

Kaheastmeline sisselogimine on väga lihtne. Sina logid näiteks Google'i kontosse sisse oma kasutajanime ja parooliga. Seejärel saadetakse su telefonile numbrikombinatsioon, mille pead sisse logides sisestama. See tagab, et keegi, kes asub kaugel ja ei oma ligipääsu su telefonile ega tahvlile, ei saa salaja su kontosse sisse logida. Loe rohkem kaheastmelisest kinnitamisest siit.

Vaheta ära telefoni taustapilt

Uus taustapilt annab su telefoni töölauale uuema ja värskema välimuse. Taustapildi või helina vahetamine tekitab mõneks ajaks tunde, just kui oleksid hankinud telefonile midagi uut.

Vaheta ära telefoni helin

Rääkides helinatest – kas vaatadalati bussis telefoni, kui kellegi iPhone vaikimisi kellamänguga heliseb? On aeg vahetada välja see helin, mis on ka miljonitel teistelja leida enda jaoks unikaalne helin. Telefonides on mitmeid erinevaid helinavalikuid, kuid kui need ei peaks sobima, siis on alati võimalik laadida helinaid juurde arvutist või mõnest pilverakendusest.

Puhasta ära oma koduekraan

Kui taustapilt ja helin on vahetatud, võid minna veel kaugemale ja puhastada ära oma koduekraani. Tõsta ebaolulisemad äpid kaustadesse ja aseta olulisemad äpid nii, et neile kiiresti ligi pääseks. Telefoni koduekraan on täpselt sama oluline, nagu päris töölaud kontoris või kodus.

Hoolitse oma telefoni füüsilise turvalisuse eest.

Kui eelnevate soovituste eest ei tulnud raha maksta, siis see soovitus küll maksab mõnevõrra, kuid on seda olulisem. Kui liigud palju ringi ning kasutad oma telefoni ka aktiivselt, on mõistlik lasta paigaldada oma telefoniekraanile lisaks kaitseklaas ning hankida telefonile turvaline ümbris.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.