Hea nipp

Kuidas teha arvutis ekraanitõmmiseid täispikkuses kodulehest?

Rubriiki toetab

Aeg-ajalt tekib neid olukordi, kus on tarvis teha kuvatõmmiseid arvuti ekraanil olevast sisust. Enamasti saab sellega hakkama, kuid teinekord on tarvis salvestada rohkemat kui ekraanile mahub. Selleks on nii Windowsil kui ka Maci arvutitel olemas just sobilikud programmid.

PicPick Windowsi kasutajatele

PicPick nimeline rakendus pakub oluliselt rohkem võimalusi erinevat tüüpi kuvatõmmiste tegemiseks, kui Windowsisse sisse ehitatud rakendus. Kõige muu hulgas võimaldab see ka teha täispikka kuvatõmmist tervest lehest.

Funktsiooni valides tekib ekraanile punaste äärtega aken, mille sees olevat lehe sisu keritakse automaatselt terve lehe ulatuses. Kui see tehtud pakub rakendus kasutajale võimalust salvestada sisu nii pildifailina kui ka pdf-failina.

BrowseShot Maci kasutajatele

Hea ja lihtne vaste Maci kasutajatele on BrowseShot. Selle abil saab samamoodi salvestada kuvatõmmise tervest lehest, kuid programm võimaldab seda teha ainult PNG pildiformaadis.

Maci kasutajatele on hea teada, et rakendus toimib ka Safari veebilehitsejaga.

Snagit mõlemale

Snagit nimeline programm on turul juba aastaid olnud ning toimib nii Windowsi kui ka MacOS platvormil. Eelkõige on tegu siiski professionaalidele mõeldud programmiga, mis võimaldab ka erinevat tüüpi videoid salvestada.

Lisaks sellele on Snagit ka tasuline rakendus, mille eest peab igakuiselt päris kopsaka summa välja käima. Huvilistele on aga saadaval ka prooviversioon.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.