Hea nipp

Kuidas laadijat kahjustuste eest kaitsta?

Foto: Kuvatõmmis

Nutitelefonid on meiega igal pool kaasas. Neid on ka tihtipeale tarvis laadida ning seetõttu peavad kaasas olema ka laadijad.

Pikaaegne kasutus aga kulutab juhet ning ei ole harv juhus, kus laadija ümbert kulub ära kaitsev kumm ning tekib juba reaalne oht, et laadija lõpetab toimimise. Veebiväljaanne BuzzFeed annab häid näpunäited, kuidas sellist olukorda vältida.

Pastakas

Üks lihtsamaid viise telefoni laadija kaitsmiseks on pastaka sees peituv vedru. Nimelt tuleks laadija kaitsmiseks see pastaka seest välja võtta ning ettevaatlikult ümber juhtme mässida. Sellisel juhul ei paindu juhe nii kergelt ning on väiksem tõenäosus, et see puruneb. Lisaks sellele aitab vedru kaitsta ka väliste teravate objektide eest.

https://www.youtube.com/watch?v=wnYXpKD4x5Y

Foto: BuzzFeed

Pael

Teine hea viis laadija kaitsmiseks on paksema paela kasutamine. Selleks tuleb teha paelaga järjest sõlmi, kuni on kaetud sobiv osa juhtmest. Paksust paelast sõlmed aitavad juhet kindlamana hoida ning ei lase muudel teravatel objektidel sellesse sisse lõigata.

Foto: BuzzFeed

Lõng

Oskuslikumal punujal on võimalik ka terve juhe ära katta. Selleks tuleb muretseda paar lõngarulli ning sobiv värvikombinatsioon lõnga tihedalt ümber juhtme kerida. Sellisel juhul on paremini kaitstud kogu juhe ning mitte ainult alumine osa.

https://www.youtube.com/watch?v=wnYXpKD4x5Y

Foto: BuzzFeed

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.