Hea nipp

Kuidas telefonis lahti saada vaikerakendustest, mida sa ei kasuta?

facebook_rakendused.jpg

Rubriiki toetab

Kõik telefonitootjad eellaevad oma telefonidesse mingi hulga rakendusi. Mõned neist võivad olla asjalikud, kuid kindlasti on seal selliseid, mida sa kunagi kasutusele ei plaani võtta. Kuidas neist kõige mõistlikumalt vabaneda?

Android

Tõenäosus, et leiad telefonist mittevajalikke rakendusi, on oluliselt suurem just Androidiga telefonidel. Erinevatele tootjatele meeldib mitmesuguseid rakendusi telefoni eelinstalleerida, olgugi et neid ei pruugita kasutada.

Kõige lihtsam on endale mitte vajalikke rakendusi eemaldada, on seadetest üles otsida Rakenduste menüü ning sealt vastav rakendus. Selle ilmuvad erinevad valikud, millest üks on ka “Desinstalli”. Kuid tihti pole kustutamine nii lihtsaks kasutajale tehtud ja desinstallimise valikut polegi.

Sellisel juhul asendab seda desaktiveerimise valik, millega on võimalik konkreetne rakendus muuta mitteaktiivseks. Rakenduste nimekirjast saab selle alati aktiveerida. Kui see peaks olema sealt aga kadunud, saab selle alati Play rakenduste poest uuesti alla laadida.

iOS

Kuigi Apple ei võimaldanud pikalt süsteemirakendusi telefonist eemaldada, saavad seda kasutajad alates iOS 10 versioonist teha.

Maha installeerimine käib samamoodi nagu iga teise rakendusega – hoides pikalt näppu peal rakenduse ikoonil, ilmub selle ülemisse nurka miinusmärk, mille kaudu saab selle kustutada.

Meeles tuleb pidada, et teatud rakendusi Apple siiski desinstalleerida ei luba. Sellisteks on näiteks sõnumirakendus Messages ja veebilehitseja Safari.

Need rakendused, mille oled aga eemaldanud, leiad alati iOS-i rakenduste poest ja saad need alati uuesti telefoni laadida.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.