Hea nipp

Kuidas telefonis oma vaktsiinipass rahakoti rakendusse lisada?

Koroonavaktsiin. Foto on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Aina enam tekib juurde olukordi, kus vaktsiinipassi on vaja käepärast hoida. Ametlikult saab seda pdf-failina alla laadida, kuid selle telefonist otsimine võib olla parajalt tüütu. Õnneks on olemas ka mugavam lahendus.

Arendaja nimega Fabian Pimminger on valmis teinud veebirakenduse, mis aitab koroona vaktsiinipassi salvestada digitaalses formaadis ning lisada selle otse näiteks iOS-i Wallet rakendusse. Androidi kasutajad saavad seda ka kasutada rakenduste nagu WalletPasses või PassAndroid vahendusel.

Esmalt on tarvis enda immuniseerimise tõend alla laadida, seda saab teha patsiendiportaalis Digilugu.ee. Digitaliseerimiseks on olemas kaks varianti:

  1. Lae PDF fail üles veebirakendusse
  2. Skaneeri tõendilt QR kood veebilehel oleva skänneri kaudu.

Seejärel antakse andmete kohta info, mis kasutajal tuleb kinnitada. Samuti on mõistlik valida kaardi keeleks inglise keel saksa keele asemel.

Veebirakenduse info kohaselt kasutatakse ka isikuandmete kaitseks vajalikke turvanõuded. Näiteks salvestatakse üles laetud tõendid ainult ajutiselt ning andmete edastamiseks kasutatakse krüpteeritud ühendust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.