Hea nipp

Kuidas Windows 10 arvutis teavitusi sisse ja välja lülitada?

Rubriiki toetab

Windowsi arvutis on võimalik süsteemi toimimise ja rakenduste tegevuste kohta saada erinevaid teavitusi. Osad neist võivad kasutajale kasulikud olla, teised aga mitte. Õnneks võimaldab Windows teavituste kuvamist erinevalt seadistada.

Teavituste täielik välja lülitamine

Windowsi teavituste haldamiseks tuleb kõigepealt Sätete alt minna „Teatised ja toimingud“ alammenüüsse. Siit leiab eraldi valikute grupi „Teatised“ – vaikimisi on selle olevad valikud sisse lülitatud, kui need kõik välja lülitada, ei tohiks tüütuid teavitusi enam arvutisse jõuda.

Rakenduste kaupa välja lülitamine

Lisaks sellele on võimalik eraldi samast menüüst välja lülitada teavitusi ühekaupa ka rakendustele ja programmidele. Kerides „Teatised ja toimingud“ menüüs lehe alumisse ossa, kuvatakse sinna kõik need rakendused, millel on lubatud teavitusi saata. Siit saad ise välja lülitada need, millele sa teateid saada ei soovi.

Kiirtoimingute ribalt välja lülitamine

Kolmandaks alternatiiviks on variant teavitusi keelata otse avakuvalt kiirtoimingute ribalt, kuhu teavitused kuvatakse. Selle variandi puhul on mugav see, et pole eraldi tarvidust menüüsse sukelduda vaid asjad saab kiirelt aetud otse avaekraanilt.

Teavituse peal parema hiireklahviga klikkides avanevad valikud, millest üks võimaldab ka konkreetse programmi või rakenduse teavitused keelata ning edaspidi nende ilmumist kiirtoimingute ribale vältida.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.