Hea nipp

Kuidas Wordis, Excelis ja Powerpointis salvestamata failid taastada?

Rubriiki toetab

Microsofti Office kontoritarkvara programmid on tõenäoliselt arvutikasutajate seas ühed populaarsemad. Enamik nende kasutajaid teavad ka seda jubedat tunnet, kui oled unustanud raske vaevaga tulnud töö salvestamata ja see vale liigutuse tõttu haihtub. Pole vahet, kas oled faili unustanud kinni panemisel lihtsalt salvestamata või kogemata kustutamise nuppu vajutanud – on paar nippi, mis aitavad vajalikke faile taastada.

Esmatähtis – automaatne salvestus!

Enne kui jõuame selle juurde, kuidas kaotsi läinud failid tagasi saada ja kust neid otsida, tuleks igal Office’i kasutajal sisse lülitada automaatne salvestus, mis suure tõenäosusega hilisemaid probleeme vältida aitab. See toimib ühtemoodi nii Wordis, Excelis kui ka Powerpointis.

Selleks, et kontrollida, kas see on funktsioon on juba aktiivne, tuleb minna lahti oleva rakenduse menüüsse Fail – Suvandid – Salvestamine. Sealt leiab päris ülevalt valiku “Salvesta automaattaaste teave iga x minuti järel”. Kui sellel valikul on linnuke ees, siis teeb süsteem sellest määratud aja tagant ise koopia. Vajadusel saad muuta ka salvestusperioodi pikkust vaikimisi määratust lühemaks või pikemaks.

Kui fail on kadunud

Kui on tekkinud soov varukoopiat failist taastada, siis seda saab teha järgnevalt. Ava Office’i programm, milles töötad ja sealt Fail menüü. Paremale äärele ilmuvad seadete valikud ja selle kõrvale teave dokumendi kohta. Viimane valik selles menüüs on “Halda versioone” – kui sellele klõpsata ilmubki eraldi kausta aken, kuhu salvestatakse automaatsed koopiad. Nende hulgast saad valida endale sobiliku ja selle avada. Faili üle salvestamiseks kasuta käsku “Salvesta nimega”.

Selleks, et näha kuhu vaikimisi varukoopiad salvestatakse tuleb avada sama asukoht, mille kaudu saab lubada eelpool mainitud automaatkoopiate varundamise (Fail – Suvandid – Salvestamine). Nii pääseb vajadusel neile ligi ka ise arvuti C-ketta kaudu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.