Hea nipp

Millal on 2.4 GHz sagedusega wifi parem kui 5 Ghz?

Rubriiki toetab

Teada-tuntud tõde on see, et kui võimalik, tasuks alati 5 Ghz sagedusega wifit eelistada 2.4 GHz levialale. Kuna tegu on uuema standardiga, siis on ühendus kiirem ning toimib paremini. Kuid kas see ka alati nii on?

Väga lihtsalt öeldes kasutab 5 GHz standard lühemaid raadiolaineid ning see võimaldab saavutada kiiremat ühendust. Samuti on 5 GHz leviala vähem ülekoormatut, sest ka paljud olmeseadmed nagu beebimonitorid ning juhtmevabad tavatelefonid kasutavad 2.4 GHz leviala.

Kuna 5 GHz wifi kasutab lühemaid lainepikkuseid, tähendab see ka seda, et tema leviulatus on väiksem. Seega on seda hea kasutada väikesel alal ruuteri lähiümbruses. Samuti hakkavad head signaali segama erinevad füüsilised takistused nagu näiteks seinad.

Seepärast tasub 2.4 GHz sagedust eelistada just suuremates ruumides ning olles kaugemal ruuterist. Nii saab tagada kindlama ja katkestustevabama ühenduse.

Wifi ühenduse probleemide korral tasub teinekord ka lihtsalt oma võrku 5 GHz madalama 2.4 GHz võrgu peale muuta. Seda sellepärast, et uuem standard on juba piisavalt levinud ning kui varem oli argumendiks, et 5 GHz levialas on vähem kasutajaid, siis igas piirkonnas ja võrgus ei pruugi see tõde enam kehtida.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.