Millal on mõistlik kasutada laetavaid patareisid tavaliste asemel?

Igast majapidamisest võib leida seadmeid, mis oma tööks nõuavad patareide energiat. Tavapatareid neis kestavad mingi aja, peale mida tuleb need uutega asendada. Kuid tavaliste asemel saab kasutada ka taaslaetavaid patareisid – mis juhul ja kas üldse on mõistlik need kasutusele võtta?

Mis vahe on tavalistel ja laetavatel patareidel?

Patareid koosnevad erinevatest keemiliste elementide ühenditest, mis määravad, kas need on ühekordseks või mitmekordseks kasutamiseks.

Tavapatareid on üldjuhul leelis, tsinksüsi ja liitiumelemendid ja neid ei saa laadida. Korduvkasutatavad patareid ehk akud kasutavad teisttuguseid keemiliste elementide kombinatsioone, mis võimaldab neid ka korduvalt laadida. Patareides kasutatakse sarnaseid tehnoloogiaid nagu näiteks nutitelefonide akudes.

Kas igas seadmes on mõistlik laetavaid patareisid kasutada?

Eelnevat arvesse võttes võiks arvata, et laetavaid patareisid on igal juhul mõistlikum kasutada, kuid alati ei pruugi see olla kõige kasulikum variant.

Nimelt on paljud majapidamistes patareide pealt töötavad seadmed väga vähenõudlikud energia mõistes. Näiteks seinakellad, puldid ja muud vähese tarbimisega seadmed saavad väga pikalt hakkama ka kõige odavamate AA ja AAA patareidega. Sellisel juhul on laetavate patareide kasutamine ebaotstarbekas, kuna nende soetamismaksumus tasub ennast ära ebamõistlikult pika aja jooksul.

Seadmete puhul, mis nõuavad aga rohkem energiat nagu näiteks mängukonsoolide puldid kaamerad või laste mänguasjad, on igati mõistlik kasutada laetavaid patareisid. Samuti võib seda teha selliste seadmete puhul, kus patareid saavad läbi 30 kuni 60 päeva jooksul.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.