Mille järgi Play rakendustepoes võltsrakendusi ära tunda?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Alles hiljuti kirjutasime sellest, kuidas Google’i rakendustepoest eemaldati eelmise aasta jooksul üle poole miljoni halva rakenduse. Kahjuks on ei tähenda see, et Play pood neist lõplikult puhas oleks ja sellepärast tasub enne uue rakenduse alla laadimist alati veenduda, et tegu on ikka õige asjaga. Selles jaoks jagame mõned näpunäited, kuidas võltsinguid ära tunda.

Kui sama ikooniga rakendusi on mitu

Kui Play poes mõnda rakendust otsida, kuvab see tavaliselt pika nimekirja sarnaseid tulemusi. Mida populaarsem on rakendus, seda enam sarnase nime ja ikooniga neid loetellu ilmub. Üldjuhul näitab Play poe otsing pea alati õiget rakendust nimekirja alguses. Vaata ikoone ja rakenduse looja nime hoolikalt.

Jälgi tähelepanelikult rakenduse ja arendaja nime

Järgmise sammuna tuleks tähelepanu pöörata rakenduse nimele ja et selles ei esineks mingeid ebakõlasid. Tihti kasutatakse taktikat, et pannakse originaalile väga lähedane nimi või kasutatakse nimes tühikuid ja lisasõnu.

Teiseks tuleks kontrollida ka rakenduse arendaja nime, mis tavaliselt on paigutatud otse äpi nime alla. Paljudel juhtudel on see sama näiteks rakenduse enda nimega. Kui arendaja nimi tundub kahtlane või naljakas, on üheks võimaluseks seda googeldada ja selle järgi asjas kindlust saada.

Kui palju allalaadimisi rakendusel on

Heaks indikaatoriks võib olla ka allalaadimiste arv, mida iga rakenduse juures kuvatakse. Play pood annab tavaliselt mingi vahemiku, kui palju mõnda rakendust on installeeritud. Populaarsetel rakendustel nagu Facebook ja Instagram on see number üle miljardi, seega peaks samasuguse rakenduse leidmine 5000 alla laadimisega kahtlust äratama.

Võltsrakenduse tuvastamisel on oluline kõiki eelnevaid märke koos vaadata. Isegi kui osad neist on originaalile äravahetamiseni sarnased, siis tõenäoliselt kõik neist täppi siiski ei lähe.

Soovitatav on lugeda ka rakenduse juures olevat kirjeldust, et see ei tunduks masina poolt ja tõlke rakenduste abil koostatud olevat. See viimane variant aga eesti keeles väga hästi ei toimi, kuna Play pood tõlgib neid kirjeldusi ise samuti masintõlke abil. Sellisel juhul võib olla abi kommentaaride lugemisest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.