Hea nipp

Mis on RSS ja kuidas see enda heaks tööle panna?

Rubriiki toetab

Ilmselt paljud on näinud veebilehtede juures pisikest RSS tähisega ikooni, mis on hea vahend end uudistevooga

kuid pole päris selge, millega on tegu. Selgub, et tegelikult on see üks üsna kasulik asi, mida on ka kerge kasutada.

RSS (Rich Site Summary) on masinloetav voog veebilehe uudistevoost, milles võivad olla artiklid, blogipostitused või muud leheküljed. RSS-i kasutavad mitmed uudisteväljaanded ning muud blogid, kelle veebileht koosneb pidevalt postitatud sisust. RSS on hea viis, kuidas need postitused kiirelt lugejateni saata.

RSS on hea kõige uuema informatsiooni saamiseks veebilehtedelt, mis sind huvitavad. Näiteks kui sind huvitavad reisipakkumised, siis saad ühendada reisipakkumiste lehe enda RSS-lugejaga ning sättida nii, et kõik uued pakkumised tulevad otse lugejasse.

RSS aitab seega vältida iga kasutaja jaoks huvitava veebilehe eraldi külastamist ning aitab vältida ka olukorda, kus e-mail on umbes eri teenuste uudiskirjadest.

Kuidas kasutada?

Selleks, et RSS enda jaoks tööle panna on sul tarvis RSS-lugejat ehk tarkvara, mis veebilehel oleva informatsiooni kasutaja jaoks kenasti kokku pakib ja kohale toimetab. Täiesti toimivad RSS-lugejad on näiteks Feedly, mis toimib nii nutiseadmes kui ka arvutis ning on eriti sobiv uudiste jaoks. Hea lahendus on ka RSS Feed Reader, mida saab mugavalt kinnitada Chrome’i brauseri külge.

Kui lugeja on olemas, siis tuleb endale sobivalt veebilehelt otsida ikoone, mis võiks viidata RSS võimaluse olemasolule. Tasub otsida lühendeid nagu RSS, XML või RDF. Mõnedel veebilehtedel võib toimida ka lahendus, kus veebiaadressi järele kirjutada lihtsalt “/RSS” või “/FEED” ning vajutada sisestusklahvi.

Kui RSS võimalus on olemas, siis tuleb lehe RSS lisada enda lugejasse ning edaspidi tulevad kõik selle lehe uuendused sulle mugavalt kätte.

Geeniuse RSS on saadaval aadressilt geenius.ee/feed.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.