Hea nipp

Need kolm rakendust toovad Maci võimalused Windowsisse

Kui oled hiljuti hüljanud Maci ja viinud oma digielu Windowsi operatsioonisüsteemi kasutavasse arvutisse, tuleb ilmselgelt nii mõndagi ümber õppida, sest kõiki Maci programme Windowsile pole. The Verge pani ritta kolm rakendust, mis toovad Maci funktsioonid Windowsisse.

WOX ehk Spotlight Windowsis

Kiiresti vajaliku informatsiooni leidmine on ääretult oluline, kui töötad päevas suurte andmehulkadega. Olgu selleks siis mõni fail, veebileht, e-kiri või kontakt. MacOS pakub suurepärast otsingusüsteemi Spotlight, mida täiendab veelgi võimsam otsinguprogramm Alfred.

Alfred lubab sul automatiseerida mitmeid otsinguid ning luua ühe käsuga aktiveeritava tegevuste jada, mis toob sinuni soovitud informatsiooni. Windowsis Alfredi pole, aga on WOX. WOX täiendab Cortana otsingusüsteemi, lubades leida informatsiooni isegi konkreetselt veebilehelt.

Ehkki WOXi on veidikene keeruline paigaldada, on rakendus tasuta ning peale ülesseadmist töötab nii, nagu lubatud. Võid seadistada WOXi otsinguakna avanema isegi ALT+tühik klahvikäsu peale.

Lightshot teeb ekraanist pilte

Ekraanifotode tegemise võimalus on Windowsisse loomulikult sisse ehitatud, kuid Lightshot pakub enamaid võimalusi, kui Windowsi lahendus. Sul on võimalik ekraanist fotot tehes valida, kas foto tehakse kogu ekraanist või ainult mõnest aknast või ekraani osast, samuti võid kohe peale foto tegemist seda sotsiaalvõrgustikes jagada.

Seer toob ühe klikiga faili eelvaate Macist Windowsi

MacOSi kasutajad on ilmselt harjunud fotode ja teiste failide kiirelt ekraanile kuvamiseks failil tühikut vajutama. Mac Preview näitab fotosid ja teatud videofaile ekraanil kiiresti ja vaid ühe puudutusega. Seer toob selle ka Windowsisse, lubades sul faili tühiku vajutamise peale tervel ekraanil eelvaadelda. Seer on isegi veidi mugavam kui macOSi Preview, lubades eelvaate aknast faili kohta ka rohkem infot uurida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.