Hea nipp

Need vähetuntud klaviatuuri kiirkäsklused teevad arvuti kasutamise hulga mõnusamaks

Windowsi kiirkäsklused.Shutterstock

Rubriiki toetab

Ilmselt teavad meist enamik, et Ctrl + C on kopeerimiseks ja Ctrl + V kleepimiseks. Seekord aga sukeldume veidi vähetuntumate klaviatuurikombinatsioonide maailma ja vaatame, millised kiirkäsklused neist päriselt ka kasulikuks võivad tulla.

Alustame kõigepealt Windowsi kiirkäsklustest. Kui ei viitsi näiteks programmide avamiseks hiirt kasutada, siis vajuta Windowsi nuppu ja vastavat numbrit, mis programmi sa alt vasakult tööribalt avada tahad. Näiteks kui Chrome on sul vasakult lugedes järjekorras teine, siis vajuta Windowsi nuppu + 2.

Kui aga tahad liikuga hiireta tööribal paremale poole, siis vajuta Windowsi nuppu + B. Seejärel saad nooltega valida näiteks Wi-Fi või volüümisätted.

Süsteemiinfo vaatamiseks saab kusjuures kasutada kiirkäsklust Windowsi nupp + Pause Break. Nii ei pea seda Control Panelist eraldi otsima.

Kusjuures Windowsis saab programmide avamiseks luua enda kiirkäsklusi. Selleks tee programmil parem klõps, vali menüüst Shortcut ja seal all näed riba Shortcut Key.

Siit saad sättida programmi avamiseks oma kiirkäskluse.

Keda huvitab aga mugavam veebis sirvimine, siis saab veebibrauseris aadressiribale liikuda automaatselt kombinatsiooniga Alt + D. Kui ei viitsi .com-i aadressi lõppu kirjutada, siis Ctrl + Enter teeb seda automaatselt.

Kiirema vaheakende vahel sirvimiseks saab kasutada Ctrl + Tab kiirkäsklust. See valib automaatselt lahtiolevast vaheaknast järgmise akna. Ctrl + Tab + Shift viib sind tagasi. Kui aga tead peast, mitmendat vaheakent parasjagu avada soovid, siis vajuta Ctrl + vastavat numbrit. Näiteks kui Google on vasakult lugedes kolmas, siis vajuda Ctrl + 3.

Kui tahad linki kopeerida, siis vajuta hiirega lingile parem klõps ning seejärel vajuta E nuppu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.