Nende nippide abil saad oma kasutatud nutiseadme lihtsamini müüdud

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Uusi nutiseadmeid tuleb turule sellise kiirusega, et neid ei jõua kõiki ära lugeda. Nii pole ime, kui kihk uue mudeli järgi lihtsalt peale tuleb. Et väljaminekuid tasakaalustada, on mõistlik oma vana seade ära müüa. Siin on mõned soovitused, mis aitavad kasutatud nutiseadmest hõlpsamalt lahti saada.

Ole aus

Kõige tähtsam oma kasutatud telefoni või muu nutiseadme müümisel on olla aus. Kui sellel esineb vigu, siis tuleks need ka kindlasti kõik välja tuua ning varjamist vältida.

Samuti tasub võimalikke vigastusi õiglaselt kirjeldada. Kriime ja täkkeid täis korpus ei pruugi igaühe jaoks „heas korras“ telefoni kirjeldusega kokku sobida. Nii väldid ka hilisemaid vaidlusi uue omanikuga.

Tee korralikud pildid

Nagu teada tuntud vanasõna ütleb, on üks pilt parem kui tuhat sõna. Seega tasub alati oma kuulutuste juurde pildid lisada.

Oluline on ka see, et pildid oleksid selged ning annaksid seadmest hea ülevaate. Udused ja hämaras tehtud fotod on sama head kui kasutud ning ei kutsu kindlasti ostma.

Samuti on mõistlik visuaalsete vigastuste korral need eraldi välja tuua, nii ei tule need uuele omanikule üllatusena.

Kus müüa?

Eestis on mitmeid kuulutuste portaale, mille kaudu oma kasutatud kaupa müüa. Suurimad ja populaarseimad neist on Soov ja Okidoki.

Aina enam kogub populaarsust ka Facebooki müügiportaal Marketplace, kus saab huvilistega mugavalt otse Messengeri vahendusel suhelda.

Tehnika müügiks tasub uurida ka erinevatesse foorumitesse. Üheks selliseks populaarseks müügikanaliks on näiteks Hinnavaatluse foorum.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.