Proovi järele: see tasuta alternatiiv Photoshopile on sama hea kui originaal

Rubriiki toetab

Photoshopi puhul on tegu ühe populaarseima pilditöötlusprogrammiga. Selle ainukeseks miinuseks on asjaolu, et kasutamise eest tuleb oma kukrut kergendada. Õnneks on olemas tasuta alternatiiv, mida saab otse veebilehitseja vahendusel kasutada.

Photopea nimeline veebiprogramm pakub erinevaid võimalusi fotode töötlemiseks, veebikujunduste loomiseks ning failide teisendamiseks. Kui rakenduse koduleht avada, leiavad Photoshopiga tuttavad kasutajad samasuguse asetusega töölaua, mis teeb tööriistade leidmise ja nende kasutamise veelgi lihtsamaks. 

Suureks plussiks on ka võimalus avada Photoshopis salvestatud faile Photopeas. Lisaks sellele oskab programm avada ka AI, XD, XCF ja Sketch faile, samuti saab lahti teha enamlevinud pildifailide vorminguid ja ka RAW formaadis fotosid.

Pilditöötlusprogrammi suurimaks miinuseks on tõik, et kasutajad peavad leppima reklaamidega. Kuid ka seda viga annab parandada, sest Photopea pakub soovi korral võimalust ka tasulist versiooni kasutada, kus reklaame pole. Tavakasutaja peab selle eest kuus välja käima umbes 9 eurot, pikema perioodi peale tuleb ka kuumakse odavam. Lisaks reklaamide kaotamisele saavad tasulise versiooni kasutajad ka kustutamise funktsiooni puhul kaks sammu kaugemale tagasi minna.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.