Hea nipp

Tahad kiirelt teada, mis failid su arvutis kõige rohkem ruumi söövad? See programm aitab

Kõvaketas.Shutterstock

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Kõvakettaruumi pole ühelgi arvutil lõputult ja seepärast on oluline seda vahel “puhastada”, ehk eemaldada arvutist faile, mida sul enam vaja ei lähe. Kui vaevled aga ruumipuuduses ja ei tea kohe, mida kustutama peaks, siis on abiks programm nimega Spacesniffer, mis koostab su arvuti kõvakettast visuaalse treemap-i. Ehk siis näitab ära, mis failid ja kaustad kõige rohkem ruumi söövad.

Spacesniffer on täiesti tasuta alla laetav ja seda ei pea isegi installeerima, lihtsalt ava alla laetud fail ja see läheb kohe tööle. Vali ketas, mida vaadata tahad ja Spacesniffer teeb ülejäänud töö sinu eest ära. Vaata videost, kuidas seda teha:

Spacesnifferi koostatud visuaali tuleb lugeda ülevalt alla: kõige üleval on märgitud ära ketas ja sealt allapoole jooksevad sel asuvad kaustad ja failid (ning omakorda kaustades asuvad kaustadja failid). Mida suurem on kast, seda suurema mahuga see fail või kaust ka on. Selle abil on lihtne märgata, millised on arvuti kõvakettal suurima mahuga failid, mille kustutamisega saaks palju vaba ruumi juurde.

Kahjuks töötab Spacesniffer vaid Windowsi operatsioonisüsteemiga arvutitel.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.