Hea nipp

Tasub teada: kas öö läbi telefoni laadimine on sellele halb?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Business Insideri poolt tehtud ülevaatest selgub, et pikalt laadija nutiseadme taga hoidmine ei pruugi nende elueale pikemas perspektiivis hästi mõjuda.

Paljud meist on harjunud telefoni terveks ööks laadija külge jätma, et hommikul saaks päeva täis akuga alustada. Kuigi tänapäevased nutitelefonid on üldjuhul varustatud vastavate kontrollsüsteemidega, mis kaitsevad akut ning lõpetavad laadimise kui 100% on saavutatud, võib see siiski akule kahjulik olla.

Enamasti kasutatakse nutiseadmete akudes liitium-ioon tehnoloogiat, mille keemiline koostis aja jooksul muutub ning aku efektiivsus väheneb. Eriti aitab sellele aga kaasa just seesama harjumus terve öö akut laadida.

Siiski toimub aku vananemine väga aeglaselt ning arvestades asjaolu, et telefone vahetatakse aina tihedamini, ei mõjuta see enamike kasutajate telefonide akude vastupidavust. Kuna aga paljudel telefonidel on kasutusel kiirlaadimine, tasuks võimalusel hoopis seda funktsiooni eelistada.

Mida akude puhul veel silmas pidada on see, et kõige aeglasemalt toimub nende kulumine 30%-50% vahemikus. Seepärast soovitavad ka enamik nutitelefonide tootjaid oma seadmete akusid hoida tasemel üle 50%.

Sama reeglit tasuks silmas pidada ka juhul, kui on plaanis telefoni pikema aja jooksul hoiustada. 30-50 protsendi vahemikus on oht oluliselt väiksem, et telefoni uuesti kasutusele võtmisel ei hakka selle aku trikke tegema või on omade läbi.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.