Hea nipp

Tee kohe ära: kuidas oma kontaktandmed telefoni lukustusekraanile lisada?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Õnnetus ei hüüa tulles ehk kunagi ei tea ette, millal telefon võib ära kaduda. Selleks, et oma võimalusi selle tagasisaamiseks suurendada, saab kasutada lihtsat nippi – lisada oma kontaktandmed telefoni lukustusekraanile. Kuidas seda teha?

Android

Enamik tootjaid võimaldab telefonil lukustusekraanile vabas vormis teksti lisada. Olenevalt tootjast leiab selle menüüst aga erinevatest kohtadest. Samsungi omanikud leiavad vastava seadistuste näiteks peamenüüst Lukustusekraan -> Kontaktandmed alt.

Huaweil on see viidud aga Avakuva ja taustapilt menüü alla, kust leiab eraldi valiku Ekraaniluku tekst. Alati on võimalik menüüs olles ka sealsete valikute hulgast otsing teostada, mis kohe õigesse kohta juhatab.

iPhone

Apple’i telefonidele kahjuks samasugust funktsiooni pole tootja poolt ette nähtud, kuid Medical ID võimaldab oma andmeid lukustusekraanile kuvada.

Esmalt on vajalik Health rakenduse alt määrata enda kohta käiv terviseinfo. Sealt samast saab lisada ka erinevaid kontakte, kellega ohu korral ühendust võtta. Kui see on seadistatud, siis näeb nimetatud infot ka lukustusekraanil.

Selle jaoks peab lukus oleva ekraaniga telefonil avama numbrivalija, mille alumises vasakus servas on tekst „Emergency“. Selle avanedes on näha telefoniomaniku terviseinfo ja samamoodi ka kontaktandmed.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.