Nädala idufirma

Nädala idufirma: Modash muudab influencerite abil turunduskampaania loomise ülilihtsaks

Modashi tiim.

Modash aitab sul lihtsasti ja ühes keskkonnas käima tõmmata suurejooneline turunduskampaania, mida aitavad vedada Instagramis ja Twitchis olevad sotsiaalmeedia mõjuisikud ehk suunamudijad ehk influencer’id.

Geeniuse küsimustele vastas üks Modashi asutajatest Avery Scrader.

Mis on Modash?

Modash on platvorm, mis lubab turundajatel oma turunduskampaaniates kasutada efektiivselt sotsiaalmeedia mõjuisikuid ehk influencer‘eid. Praktikas tähendab see seda, et kui keegi soovib midagi turundada või promoda, siis logib ta Modashi keskkonda sisse ja leiab endale just need influencer’id, kes lähevad korda talle vajalikule sihtgrupile.

Läbi Modashi keskkonna saab ta võtta ühendust mõjuisikuga, teda kampaaniaga tutvustada, temaga detailid läbi arutada ja lõpuks talle maksta. Samuti näitab Modash ka kampaaniaga seotud statistikat.

Seega teie olete mingite influencer’itega juba kokkulepped teinud, et nad teie platvormil oleks?

Ei. Praegu on Modashis üleval 100 miljonit sotsiaalmeedia mõjuisikut, aga meil nendega kokkulepet ei ole.

Kui mõne kampaania tegija soovib mõne suunamudijaga koostööd teha, siis alles   saadetakse influencer’ile kutse ja talle tutvustatakse Modashi süsteemi. Seega ei tea influencer meist enne, kui meil on talle midagi väärtuslikku ka pakkuda.

Geograafilisi piire meil ei ole. Piir on sisuliselt Instagrami ja Twitchi kasutajates, ja see hõlmab juba sisuliselt kogu maailma. Kui rääkida kasutajatest, siis peamised kasutajad on meil täna Baltikumis, Prantsusmaal ja Inglismaal.

100 miljonit mõjuisikut on päris palju. Kuidas te neid leiate ja valite?

Modash kasutab sotsiaalmeedias olevaid avalikke andmeid, et leida influencer‘eid.

Me peame läbi töötama päris suure osa infost ühe kasutaja kohta. Kui sina turundajana kasutad Modashi, saad sa näiteks otsida mõjuisikuid, kes elavad Ungaris, aga kel on palju jälgijaid Kanadast, kes on peamiselt mehed, vanuses 20 kuni 30 ja huvituvad kassidest, aga räägivad näiteks ilusatest majadest.

Seega, sa võid ette kujutada, kui palju andmeid tuleb koguda, et aru saada mõne influencer’i jälgijaskonnast, nende huvidest ja muudest näitajatest. Seda eriti siis, kui me ei saa ligi isiklikele ja privaatsetele andmetele.

Kuidas te saate aru, kes on influencer ja kes mitte?

Me vaatame kõiki, kel on üle 1000 jälgija, ja kui neist on vähemalt 60% pärisjälgijad, mitte robotid, lisame nad oma nimistusse.

Selle, kui suurt mõju see influencer mõne turundaja jaoks omab, jääb tegelikult lõpuks ka kampaania looja otsustada. Oleme valinud säärase lähenemise, kuna influencer’ite kasutamine sõltub väga kontekstist.

Kui unikaalne teie lahendus maailmas on ja kas keegi on veel midagi sellist teinud?

Sotsiaalmeedia mõjuisikute avastamise ja leidmise tööriistu on loodud kindlasti. Crunchbase’is on umbes 700 erinevat influencer’ite vahendamisega seotud ettevõtet. Ühelgi neist pole aga suurt edu olnud, kuna nad püüavad saada korraga pardale nii influencer’id kui ka turundajad.

Selle turu skaleerimine on aga keeruline. Kui need ettevõtted aga kõrvale jätta, jääb järgi umbes viis või kuus firmat, kellest igaüks teeb midagi väga hästi. Olgu see statistika analüüs või turundaja ja influencer’i vahelise suhtluse koordineerimine või aitavad nad ka omalt poolt kampaaniat läbi viia.

Modash püüab keskenduda tööriista loomisele, mille puhul platvorm toimiks kui lahendus, mis hõlbustab kahe poole vahelist suhtlust. Üks hea näide siinkohal on maksmine. Influencer’ile töötasu maksmine on keeruline, sest paljudel neist ei ole ettevõtet millele arvet teha, nad ei taha sõlmida sinuga kirjalikke lepinguid, riikides on erinevad maksusüsteemid ja nii edasi.

See kõik on väga keeruline, kui sa tahaks seda teha 50 või 100 erineva mõjuisikuga korraga. Läbi Modashi maksmine käib aga lihtsalt, sina maksad meile ühe arve ja Modash korraldab ülejäänu.

Sama kehtib ka näiteks influencer’itega läbi viidud kampaaniate statistika kohta. Seda on sageli väga keeruline mõõta. Sa saad mõõta näiteks sooduskoodide kasutuse jälgimist või mõnele lingile klikkimist, aga sa ei saa päriselt mõõta, kui hästi su kampaania edenes tänu influencer’itele.

Modash suudab sulle aga öelda, kui keegi näeb sinu influencer’i poolt postitatud sisu, lendab teisele poole maakera ja ostab su toote.

Kes on teie meeskond?

Mina (Avery Schrader – toim.). Ma kasvasin üles Kanada idarannikul.  Tulin Eestisse tegelikult ülikooli, aga jäin kuidagi idufirmade maailma kinni ja kuna mulle see meeldis, siis otsustasin iduettevõtlusse täiega sukelduda. Täna olen Eestis Startup Viisaga.

Mulle meeldis ise sisu luua ja seega ma jälgisin digitaalse sisu loojaid päris aktiivselt. Mulle pakkus huvi sotsiaalvõrgustike tööpõhimõte. Meie ettevõttes on veel Hendry Sadrak, kes on arendaja ja kes mõned aastad tagasi käis Eesti meediast läbi sellega, et ta võitis mitmeid ülemaailmseid programmeerimisvõistluseid.

Modashi teine kaasasutaja Yiyang Yang on pärit Hong Kongist ja on varem töötanud mitmetes erinevates idufirmades nagu Prepay Way, mis on plokiahela idufirma ja kus ta oli tiimi juht.

Kuidas te raha teenite?

Novembris 2018 tulime me oma platvormiga välja. Detsembris tõstsime raha kohalikelt asutajatelt nagu näiteks Pipedriveist, Lift99st, aga ka Kaarel Kotkaselt, kes on Veriffi asutaja. Saime raha ka New Yorki äriinglite liikmelt, ning investeeringuid Lätist ja ka Saksamaalt.

Meie platvorm on tasuline, selle kasutajaks olemine maksab, samuti võtame platvormil tehtud kampaaniatelt veidi omapoolset tasu.

Mis on teie tulevikuplaanid? Kus te 12 kuu pärast olete?

Mina tahaksin sel aastal ületada 100 000 igakuise tulu piiri. Paljud arvavad, et see on hulljulge, aga mina arvan, et hulljulgus on hea. Tahaksime jõuda 100 kuni 150 kampaaniani kuus ja sealt edasi minna.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Peaksime õppima nii kiiresti kui võimalik. Kogu ettevõtte algus on olnud väga kiire. Seega me õpime kõike korraga väga kiiresti.

Nüüd hakkame me vaikselt oma fookust leidma. Aga järgmise kuu aja jooksul avame oma seemneinvesteeringu vooru. Seega praegu otsime kõige tõenäolisemalt investoreid.

“Nädala idufirma” on rubriik, kus me tutvustame igal nädalal mõnd põnevat Eesti idufirmat, kes tahab maailma muuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.