Nädala idufirma: VideoCV ütleb sulle, kas kandidaat on hea suhtleja või vaikne nokitseja

VideoCV on Eesti idufirma, mis aitab tööandjatel endale töötajaid leida videote, mitte traditsiooniliste PDFi-kujul CV-de abil. Läbi algoritmide loob süsteem tööandjale arusaama sellest, millised kandidaadid on juba enne videote vaatamist.

Geeniuse küsimustele vastab ettevõtte tegevjuht Kristjan Kalle.

Mis on teie idee?

VideoCV on platvorm, mis aitab sul korraldada ja hallata videopõhist värbamist, nii töötaja otsimist kui ka kandideerimist.

CV on tööle kandideerimiseks pigem aegunud vorm ning ka töökuulutuse plakativorm töötajate otsimiseks on ajast maha jäänud. Spetsiifilised oskused ei ole enam nii olulised, nagu kümme-viisteist aastat tagasi. Mängu tuleb aina enam inimestega suhtlemine ja inimese olemus. Oluline on see, kas inimene on õpihimuline, hea suhtleja, kas ta teeb oma tööd hingega.

Sestap olemegi nii tööpakkumised kui ka tööle kandideerimise videole toonud. Esimeses etapis lisavad tööandjad meie platvormile oma videotutvustuse. See, milline see video on, on iga tööandja enda otsustada, kuna see on ka osa tööandja enda brändingust, turundusest ja tööpakkumisest.

Et tegevjuht räägib, mis firmaga tegu on?

On väga erinevaid näiteid. Näiteks mõne firma juht käib ise kontoris ringi, näidates seda, mis kontoris on ning milline on sealne töökultuur. Seda paberil ju näidata ei saa.

Hea näide on ka näiteks R-kiosk või Alexela. Kui nad otsivad endale näiteks klienditeenindajat, siis neil ei ole mõtet näidata kontorit, vaid nad on filminud just klienditeenindaja tööprotsessi.

Meie suurim lahendamist vajav valupunkt ongi see, kuidas me suudaks 100st kandidaadist leida 10 või 20 parimat. Selleks oleme asunud videoid analüüsima.

Esiteks tuvastame automaatselt seitset inimese põhiemotsiooni ning samuti transkribeerime jutu, mida inimene räägib, saavutades olukorra, kus me saame inimese räägitud teksti analüüsida.

Näiteks, kui ta kasutab küsimuse vastuses “Mida sa ootad tööandjalt” 20 korda sõna “boonus”, siis ilmselt on tema jaoks olulised boonused.

Kahe funktsiooni kombineerimisel oleme ehitanud algoritmid, mis saavad öelda, kas inimene on pigem introvert või ekstravert, kui energiline ta on, milline on ta stressitase ning lõpuks anda ülevaate ka tema keelekasutusest.

Kas teie aitate täna videoid ka luua?

Kuna mitmed ettevõtted hakkasid seda kohe alguses küsima, on meil täna Eestis ka partnerid, kes aitavad sisu luua. Partnerid on erinevad tegijad, kellelt ettevõtted saavad pakkumisi võtta. Samas, kuna tänased telefoni kaamerad on nii hea kvaliteediga, siis me innustame, et tehke ise. See annab palju personaalsema lähenemise.

Kas midagi sarnast on mujal maailmas ka tehtud?

Kindlasti on maailmas konkurentsi. Video teel värbamine ei ole iseenesest midagi innovaatilist. Meie analüüsilahendustele on midagi sarnast tehtud Ameerikas, aga see on suunatud ka ainult suurkorporatsioonidele. Meie tahaksime pigem suunata end teenusepakkuja staatusesse.

Näiteks on meil Eestis käimas läbirääkimised CV Online’iga, kuna nad tahavad meid integreerida oma platvormile. Nemad värbamisplatvormina ei ole IT-ettevõte, kuid samas nad näevad, et sellist teenust oleks nende klientidele vaja.

Ka mitmed meie otsesed kliendid on öelnud, et hakkaks kohe kasutama, aga sageli ei taheta endale uut platvormi juurde tekitada. Seega me tahaks pigem suunata end pigem teenusepakkujana, mis pakuks oma lahendust olemasolevatele tarkvaradele.

Kuidas teie ettevõtte algusidee tekkis?

Enda murest ja probleemist.  Asusin tegelema elektriliselt sõitvate pehmete loomadega. Lapsed saavad looma seljas istuda ja ringi sõita.

Otsisin tööle kahte inimest ja teisega läks nii, et värbasin pooleteise aasta jooksul 12 inimest sellele ametikohale. Siis saingi aru, et see ei ole efektiivne viis inimest palgata. Et mul ei ole CV-st midagi lugeda või see, mis seal on, ei anna mulle erilist infot.

Teistpidi, mina oma töökuulutusega peale selle, kus töö asub ja milline see töö on, rohkem midagi edasi anda ei saa. Ja kuna ma juba telefoniga niikuinii kogu aeg sisu loon, siis oleks mul ju lihtne teha videona ka töö tutvustus, näidata milline see töökoht on, milline on töö sisu ja teiselt poolt, kui inimene saadaks mulle video sellest, milline ta on ja mis ta teeb, oleks infot palju rohkem.

Kuidas te täna raha teenite?

Tööandjale maksab kuulutuse läbi viimine meie platvormil. Ta saab oma kuulutuse üles panna, jagada seda oma kanalites, aga ta ei pea leppima kokku  aegu, millal kandidaadiga suhelda ja temalt küsimusi küsida. Seega hoiab see lahendus väga palju aega kokku.

Lisaks näeb tööandja esitatud videoid mugavalt ühes keskkonnas ega pea neid erinevatest videokeskkondadest linkide kaudu taga otsima.

Täna on meil baashinnaks 300 eurot ühe värbamisprotsessi kohta. See, kui palju sulle kandidaate tuleb, ei ole samuti kuidagi piiratud.

Lisaks on meil kaks investorit, kellest on meil suur abi nii legaalses kui ka finantsmaailmas.

Mida te 12 kuu pärast saavutate?

Meie esmane algoritmidega tulemuste analüüsimine on juba valmis. Ma usun, et see jõuab kasutajateni kuu aja jooksul. Lisaks soovime oma lahenduse käima saada ka Leedus ning Taanis, samuti on mõned kontaktid juba USAs ja mujal maailmas, näiteks Austraalias.

Mida teil täna vaja on?

Kuna me plaanime laieneda, oleks meil ühel hetkel kindlasti vaja korralikku PRi ja turundust.

Ehkki värbamisteemast on räägitud, põrkun ma iga päev sellega kokku, et pean selgitama, miks meie idee on nii palju parem ja kuidas sellest on võimalik võita.

“Nädala idufirma” on rubriik, kus me tutvustame igal nädalal mõnd põnevat Eesti idufirmat, kes tahab maailma muuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.