StandByMate viib merenduses töötamise uuele tasemele

Fotol (vasakult paremale): Martti Muttik, Endrik Kõverjalg, Merit Valdsalu, Janek Valdsalu ja Tauno Möldri.

Meremehed töötavad tihtipeale lühikeste lepingute alusel, seega on tööotsijaid palju. StandByMate aitab lihtsalt ja mugavalt need tööotsijad ja tööandjad kokku viia, selgitas ettevõtte juht Merit Valdsalu.

Mis on teie suur idee?

StandByMate muudab laevade mehitamise kiireks ja efektiivseks. 10-tunnine mehitamistöö saab StandByMate’i abil tehtud 8 minutiga.

StandByMate’i uudsus seisneb selles, et me asendame laevafirmade töökuulutused personaalsete tööpakkumistega. Tänu sellele kiirendame oluliselt laevameeskonna komplekteerimist.

Laevafirma värbaja otsib meremeeste andmebaasist välja parimad kandidaadid ning saadab neile oma pakkumise. Nii keskenduvad värbajad ainult sobivatele meremeestele ning kontakteeruvad ühe tööpakkumisega üheaegselt mitme kandidaadiga korraga. Võrreldes tänaste värbamislahendustega vähendab StandByMate oluliselt meremeeste leidmiseks kuluvat aega ja tööd.

Miks on teie teenust turul vaja?

Enamus maailma meremehi töötavad lühiajaliste töölepingutega. See on loonud erakordselt aktiivse tööturu, kus meremehed otsivad pidevalt oma järgmist tööd. Samal ajal on laevafirmad hädas laevameeskondade komplekteerimisega.

Täna on laevafirmadel meremeeste leidmiseks kaks võimalust. Esiteks helistavad nad ükshaaval endistele töötajatele, kuid see võtab omajagu aega. Teiseks postitavad nad töökuulutusi, millele vastab tihtipeale sadu ja tuhandeid meremehi üle kogu maailma. Nende avalduste läbi töötamine on väga ajakulukas protsess.

Praegused värbamislahendused nõuavad palju manuaalset tööd ja aega. StandByMate muudab laevade mehitamise oluliselt efektiivsemaks.

Keda näete oma suurima konkurendina?

Meie suurimad konkurendid on globaalsed meremeeste tööportaalid, mida külastavad iga kuu kümned tuhanded tööd otsivad meremehed.

StandByMate erineb kõikidest konkurentidest selle poolest, et keskendume kiirele ja mugavale mehitamisele. Kõik olemasolevad portaalid on üles ehitatud töökuulutustele, mis tekitavad värbajatele palju tööd.

Loobudes täielikult töökuulutustest ja asendades need personaalsete tööpakkumistega, erineb StandByMate kõikidest turul tegutsevatest meremeeste tööportaalidest.

Kes on tegijad ja mis on nende taust?

StandByMate’i meeskonnas on viis liiget. Merit Valdsalu juhib ettevõtte tegevust, äriarendust ja turundust ning on aastaid vedanud Pipedrive’i lokaliseerimise valdkonda. Merendusvaldkonnas hoiab kurssi Martti Muttik, kes oma 13-aastase meremehe kogemuse kõrvale on täiendanud ennast ka IT-kolledžis. Martti tegeleb turundusega ja kliendisuhete loomisega.

Front-end arendaja Endrik Kõverjalg on 12-aastase kogemusega veebiarendusettevõtte Camo asutaja ja omanik ning oma ala tipptegija. Back-end arendaja Tauno Möldri portfoolios on sadu projekte, mis on vabakutselisele arendajale andnud aastatega korraliku kogemustepagasi.

Kogu tiimi tööle lisab välise sära disainer Janek Valdsalu, kes on kogenud UX/UI disainer IT-ettevõtetes (Veriff, Clanbeat, Mooncascade, Webmedia) ja graafiline disainer reklaamiagentuurides (Der Tank, Brilliant, Vatson Wundermann).

Kes on investorid ja kui palju nad firmasse juba raha on pannud?

StandByMate ei ole investorite raha kaasanud. Osaleme Ajujaht Top 30 arenguprogrammis ja sealt oleme ammutanud rohkelt hindamatuid teadmisi. Ajujahi teekonnal on meid hea nõuga aidanud mentorid Merli Üle (Elisa), Raul Liive (Lingvist), Gerri Kodres (Fortumo, Wiser, United Angles VC) ning vinged koolitajad alates Alar Kolkist (European Innovation Academy, Stanfordi ülikool), lõpetades Andrus Purdega (Outfunnel).

Millega te raha hakkate teenima?

StandByMate’i maksvateks klientideks on laevafirmad, kes saavad teenust kasutada kuutasu eest.

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

Esiteks teeme konkurentidest 100 korda parema toote. Olemasolevad meremeeste tööportaalid tõestavad suurt vajadust meremeeste järele. Meie muudame värbamise oluliselt kiiremaks ja tõhusamaks ning tänu sellele eelistavad kliendid just StandByMate’i.

Teiseks tuntakse juba täna StandByMate’i vastu huvi üle kogu maailma. Vaid kuu pärast beeta-versiooni avalikustamist on meil hulganisti kasutajaid pea igas maailmajaos: Euroopas, Aasias, Austraalias ja Okeaanias, Aafrikas ning Põhja- ja Lõuna-Ameerikas.

Kolmandaks on StandByMate’i idee taga väga tugev ja kogenud meeskond. Meie põhitiimil on olemas kõik vajalikud oskused, et luua hästi toimiv toode ning see kasutajateni viia.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Kõige rohkem on meil vaja kasvatada meremeeste andmebaasi ning selleks on meil mitmeid turundus- ja tootearendusplaane ja ideid. Kasvav meremeeste hulk äratab üha enamate laevafirmade huvi meie toote vastu.

Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Järgmise 12 kuu jooksul automatiseerimise üha uusi töövooge, et meie praeguse pakutava 8-minutilise töö saab aasta pärast teha vähem kui kahe minutiga.

“Nädala idufirma” on rubriik, kus me tutvustame igal nädalal mõnd põnevat Eesti idufirmat, kes tahab maailma muuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.