Nutikas reisimine

Reisinipid: Waze saatis Karl-Erik Taukari tühja kütusepaagiga keset ööd võssa

Foto: Scanpix/PM/Mihkel Maripuu

Poppstaar Karl-Erik Taukar jagas Geeniusega aastate jooksul kogunenud reisinippe ning selgub, et alati ei ole tarvis valida kõige enim soovitusi saanud restorani ning Waze võib võõras riigis ohtlikuks osutuda.

Selleks, et reisile minna ehk lennupileteid broneerida, valib Taukar pileteid teenustest Momondo.com või eDreams. Hotellide broneerimiseks on laulja hinnangul alati töökindel Booking.com, harvem Airbnb.

Kohale jõudnuna eelistab Taukar ringi liikumiseks aga kohalikelt sõidukeid rentida. “Just kohalikelt, neil leidub tavaliselt mõni Suzuki Katana või mõni muu emotsiooniga masin,” ütles ta. Sellegi poolest on tema sõnul nutiseadmete osa reisimisel määrav ja oluline.

Kui Taukar välismaal viibides sõidukit ei rendi, eelistab ta ringi liikumiseks alati sõidujagajaid. “Võimalusel kasutan alati Uberit, kuigi näiteks Balil oli kohaliku taksomaffia viha Uberite vastu nii suur, et endalgi oli kõhe lennujaamas neisse autodesse istuda,“ ütles ta.

Waze ei tööta alati hästi

Selleks, et õigesse kohta kohale jõuda, on Taukari sõnul abiks Google Maps. Navigatsioonirakendust Waze laulja välismaal aga ei kasuta. “Waze’i kasutamise arenevates riikides lõpetasin kategooriliselt ära, kuna sel puudub igasugune võime metsarada kiirteest eristada. Viimane kord Tansaanias leidsime end öö hakul keset metsa, paak tühjenemas ning metsarada kitsenemas, Google Maps on end tõestanud usaldusväärsena,” selgitas Taukar, miks ta Waze’i ei eelista.

Laulja hinnangul võib lisaks Waze’ile eksitavaks osutuda ka arvustamisteenused, nagu Tripadvisor või Google Maps, hinnang restorani või kohviku kohta. “Üldiselt Tripadvisori “number ühes” püüan ikka ära käia. Tõsi, aeg on näidanud, et mõnikord on Booking.com’i või Tripadvisor’i 6,5/10 ka kihvt hotell või restoran,” ütles ta.

Selleks, et kohalikus võrgus odavamalt internetti pääseda, kasutab Taukar enda sõnul pigem kohalikku SIM-kaarti. “On väärt uurimist, kas mõni Eesti operaator näiteks Kagu-Aasias või Aafrikas normaalse hinnaga rändlusteenust pakub,” ütles ta.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses