Nutikas reisimine

Uuring: Tänu telefonile võtavad inimesed reisile vähem pagasit kaasa

Uuringufirma Ipsos poolt Huawei jaoks läbiviidud uuringu tulemused näitavad, et enam kui 90% inimestest kasutavad nutitelefoni reisides põhikaamerana ja üle 70% kasutavad seda navigatsiooniseadmena. Need funktsioonid on üsna energiakulukad, mistõttu on pika elueaga aku üks olulisemaid nutitelefoni omadusi 83% kasutajate jaoks.

Uuringu tulemused näitavad, et nutitelefonide põhilised kasutajad pole enam vaid noored. 18-24-aastaste seas on 95% jaoks ning 35-45-aastaste seas 94% jaoks nutitelefon vaikimisi ka fotokaamera ning ligi 73% kasutavad oma nutitelefoni ka kaardi- ja navigatsiooniseadmena. Lisaks kasutatakse nutitelefone reisiabilisena – 60% vastanutest kasutavad telefoni, et lugeda arvustusi hotellide, restoranide ja muu kohta.

Uuringu tulemused näitavad ka seda, et miljonite jaoks muutuvad nutitelefonid iga päevaga aina kodusemaks. Tekkinud on uued nutikad trendid, nagu kaartide allalaadimine internetiühenduseta kasutamiseks, mis aitab välismaal vältida suuri andmesidetasusid. Teisalt aga jääb suur osa nutitelefonide võimalustest kasutamata. Uuringu tulemuste kohaselt ei kasuta inimesed teatud olukordades kõiki võimalusi. Näiteks vaid 18% kasutajatest laadivad endale reisi ajal vaatamiseks alla videoid ning alla poolte vastanutest laadivad telefoni enne reisimist muusikat.

Uuringu tulemustest kerkib esile ka üks ootamatu trend: mida rohkem on eurooplased sõltuvad nutitelefonidest, seda vähem pagasit nad reisile kaasa võtavad. Nutitelefon koos oluliste lisaseadmetega (39% vastanutest võtavad kaasa akupanga, 31% kiirlaadija, 29% mälukaardid ning 25% käsistatiivi) on kujunenud 2017. aastal kõige olulisemaks pagasi osaks.

Uuring näitab, et mitmed soositud nutitelefonide funktsioonid on omavahel loogiliselt seotud. Peaaegu kõik kasutajad teevad reisipilte nutitelefoniga ning seega on neil vaja piisavalt ruumi piltide talletamiseks – omadus, mida peab väga oluliseks 67% vastanutest. Lisaks ütlesid 62% kasutajatest Euroopas, et nende jaoks on oluline väga hea kvaliteediga esi- ja tagakaamera nutitelefonil. See pole üllatav, kuna 73% vastanutest ütlesid, et nad teevad selfie pilte, kasutades selleks enamasti esikaamerat ning mõnikord ka käsistatiivi.

Suvebaromeetri tulemuste põhjal on pildistamine üks populaarsemaid nutitelefoni funktsioone, kuid kasutajad usuvad siiski, et arenguruumi selles valdkonnas jagub. Ehkki 94% neist kasutavad pildistamiseks nutitelefoni, vastas kõigest 23%, et nende telefoni kaamera on piisavalt hea.

Huawei suvebaromeetri uuringu viis uuringufirma Ipsos läbi 2017. aasta mais Põhja-, Kesk- ja Ida-Euroopa riikides 18-45-aastaste seas, kes on vähemalt viimase 24 kuu jooksul omanud ja kasutanud nutitelefoni.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.