Pilveteenused

Eriti kaval pilveteenuse võimalus näitab arvutis faile, aga kõvakettal ruumi ei võta

Rubriiki toetab

Dropboxil on üks huvitav ja ütlemata kasulik funktsioon nimega Smart Sync, mis justkui hoiab faile sinu kõvakettal, aga ei küsi selle eest üldse kettaruumi.

Näiteks hoian mina oma Dropboxis rohkem kui terabaidi jagu andmeid: kuhjaga audiot, dokumente, oluliste programmide konfiguratsioone ja muud taolist. Kogu see mudru võtab päris palju ruumi, aga reaalselt mahutab mu arvuti ketas vaid 256 GB andmeid.

Tavaliselt tuleb sellises olukorras Dropboxile öelda, et ta teatud kaustu ei pilveteenusest arvutisse ei laeks, sest need ei mahtuks arvuti kettale ära. Seega ei näitaks Dropbox neid kaustu samuti, kui, siis ainult veebis. See tähendab, et kui soovid mõnda faili sellisest kaustast, pead avama Dropboxi brauseris, sisse logima, sealt õige faili üles leidma ja siis selle alla laadima. Kole tüütu ja nüüd on sul samast failist kaks koopiat.

Sellises olukorras tulebki appi Smart Sync, mis on kättesaadav Pro paketi kasutajatele. See maksab umbes 200 eurot aastas, aga annab sulle kaks terabaiti salvestusruumi ning võimaluse faile neli kuud pärast kustutamist ja muutmist taastada.

Smart Sync kuvab sinu arvutis olevas Dropboxi kaustas kogu pilvekettal oleva sisu. Siin on kõik failid ja kaustad, hoolimata sellest, mitu terabaiti need ruumi võtavad ja kui palju sul arvutis tegelikult vaba ruumi on.

Trikk seisneb selles, et alles failile klikkides või seda kuhugi kopeerima asudes laetakse see sinu kõvakettale. Nii võid rahulikult saada ligi kogu oma pilvesisule ilma, et see sinu arvuti kõvaketast pilgeni täis tuubiks.

Faile saab ka mugavalt jagada, otsi oma Windows Exploreris või MacOs Finderis õige fail üles, tee sellel parem klikk ja lase Dropboxil faili jagada. Kuna fail on juba pilves, saad vastu lingi ja ei pea midagi kuhugi uuesti laadima hakkama.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.