Pilveteenused

Fotod fotodeks, aga miks veel kogu telefonist pilvesse varukoopia teha?

Rubriiki toetab

Oled märganud sotsiaalmeedias tuttava palvet saata oma telefoninumber, kuna tema telefon purunes või läks kaotsi? See on ainult üks õppetund selle kohta, et peale oma fotode ja failide varundamise on vaja hoida varukoopiat ka oma nutitelefoni või tahvelarvuti sisust.

Lisaks fotodele ning videotele leidub nutiseadmetes hulgaliselt isiklikku informatsiooni. Peale eelnimetatud aadressiraamatu võivad ka tekstisõnumites olla olulised või vähemalt sentimentaalse väärtusega. Sestap on mõistlik ka kõik need andmed varundada.

Tee koopia iOSist või Androidiga telefonist

Pea kõik nutiseadmed, nii iOS kui ka Androidi põhised, oskavad enda andmeid varundada pilveserverisse. Pilvekettale varukoopia laadimisel on mitmeid eeliseid. Üheltpoolt on pilves paiknevad varukoopiad turvalisemad, sest kui kodus kõvakettaga õnnetus juhtub, siis see pilveandmeid ei hävita.

Samuti on võimalus pilvepõhine varukoopia uude seadmesse laadida üks kõik kust, kus internetiühendus olemas on. Reisil telefoni kaotades on võimalik soetada uus telefon ning mõne tunniga kõik oma andmed uude seadmesse üle kanda, kartmata probleeme näiteks telefoni mällu jäänud lennupiletite tõttu.

Pilvepõhine varukoopia on lisaks ka pidevalt uuendatud – enamik seadmeid hoiab varukoopia uuena, laadides uued andmed serverisse tavaliselt siis, kui telefon laeb, on ühendatud wifiga ja seda ei kasutata. Seega ei ole pilvepõhise varukoopiaga ka vaja muretseda seepärast, kas viimati tehtud muudatused on juba varundatud või mitte.

Selleks, et oma iPhones või iPadis varukoopia aktiveerida, ava Settings, vajuta oma nimele, vali iCloud ning seejärel iCloud Backup.

Androidi operatsioonisüsteemi kasutaval seadmel ava Settings, Privacy ning märgi ära valikud Back up my settings  ja Automatic restore. Seejärel ava seadete menüüst Account and Sync, vali oma Google konto ning märgi ära kõik teenused, mille varundamist soovid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.