Pilveteenused

PewDiePie toetuseks loodud lunavara krüpteerib arvuti niikauaks, kui youtuberil on 100 miljonit jälgijat

Rubriiki toetab

YouTuber PewDiePie on populaarne, aga mitte piisavalt. Tema fännid, soovides tema kanalile rohkem jälgijaid saada, lõid krüptolunavara, mis lukustab inimeste arvutid senikauaks, kuniks PewDiePie jälgijate arv ületab 100 miljoni kasutaja piiri.

Pikka aega on kestnud jälgijate vaheline sõda PewDiePie ja meediaettevõtte T-Series vahel. PewDiePie oli kunagi populaarseim, aga siis tõukas T-Series ta troonilt. PewDiePie fännid said vihaseks ja leiavad nüüd aina loovamaid mooduseid tema kontole jälgijaid juurde saada. Asi on läinud nii kaugele, et PewDiePie palus fännidel see rabelemine lõpetada.

Fännid leiutasid aga veel ühe mooduse, luues lunavara, mis arvuti kõvaketta krüpteerib. “Kui T-Series võidab, kustub automaatselt ka krüptovõti ning su andmed on igaveseks kadunud,” ähvardab viirus. Autorid lubavad krüptovõtme avalikustada siis, kui PewDiePie jälgijate arv tõuseb üle 100 miljoni.

Õnneks on ettevõte EmsiSoft avaldanud oma programmijupi, mis kurja lunavara poolt krüpteeritud failid lahti krüptib, seega 100 miljoni jälgija täitumist ootama ei pea.

Olukord on seda täbaram, et luvanara looja poolt saadud krüptovõtit kasutades võib viimane su arvutit pahavaraga uuesti nakatada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.