Pilveteenused

Täna on viimane päev: fototeenus Flickr kustutab su pildid ära, kui sa ei maksa

Rubriiki toetab

Flickr jõustab täna, 5. veebruaril oma uue hinnapoliitika, millega tasuta teenuse kasutajad saavad üleval hoida ainult 1000 pilti. Ülejäänud pildid kustutatakse.

Flickr on aastaid olnud populaarne keskkond fotode esitlemiseks ja jagamiseks, millel on olnud tasuta ja tasuline Pro konto. Kuni selle aasta alguseni sai tasuta kontol hoida 1 terabaidi mahus pilte – mis võib olla ühe Harju keskmise digifoto suurust arvestades piisav ligi 200 000 pildi hoiustamiseks.

Tänasest lubab Flickr tasuta kontol hoida ainult 1000 pilti, ülejäänud kustutatakse.

Piltide päästmiseks oota kolm päeva

Piltide päästmiseks on kaks võimalust, kas osta tasuline teenus (alates €4,49 kuus) või laadida ülejäänud pildid käsitsi alla ja majutada need mujal.

Flickr pakub küll piltide allalaadimiseks funktsionaalsust, kuid siin on paar aga. Esiteks saab pilte alla laadida ainult 500 kaupa ja need tuleb käsitsi ära märkida. Seega näiteks 10 000 pildi allalaadimiseks tuleb teha 20 eraldi allalaadimist.

Teine asi on aeg: Geeniuse test näitab, et Flickri serverid on suhteliselt ülekoormatud. Kui märkida 500 pilti allalaadimiseks, siis hakkab server neid kokku pakkima ja fotod on allalaadimiseks valmis alles kolm päeva hiljem.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.