5 vajalikku lisavidinat sülearvutile

Palju ringi liikuvale kasutajale mõeldud sülearvutist on kaalu ja ruumi kokkuhoidu mõttes nii mõndagi välja visatud või vähendatud. Mõnikord võib aga vaja minna paremat heli, kauem kestvat akut, suuremat salvestusmahtu või muud vajalikku lisaomadust, mille jaoks on olemas mõni kasulik lisavidin. Siin on viis head asja, mis aitavad arvutikasutaja elu lihtsamaks ja mugavamaks teha.

1. Akupank sülearvutile

Juba mõnda aega on müügil olnud sülearvutid, mis ei vaja laadimiseks spetsiaalset tootja enda adapterit. Neid masinaid saab laadida universaalsest USB-C pesast. Sellega koos on poodidesse jõudnud ka võimsamad akupangad, mis suudavad isegi sülearvuteid laadida.

Kui plaanid pühade ajaks pikemat eemaldumist seinakontaktidest või tahad sülearvutit kauem kasutada mõnel reisil, kus laadida ei saa, siis tagavara-akupank aitab nii mobiili, tahvli kui arvuti pidevalt töös hoida.

Sülearvutitega ühilduvad akupangad on varustatud võimsa USB väljundiga. Näiteks 14 000 mAh mahutavusega Lenovo USB C Laptop Power Bank pakub ühendamiseks nii Lenovo arvutite laadimisotsikuid laadimiseks kui ka väljundiks kaht USB A tüüpi pesa ja üht USB C pesa. Laadida saab nii arvutit kui nutitelefoni.

2. Universaalne laadija kõige jaoks

Nii nagu akupangad, nii laadivad võimsamad USB laadijad lisaks telefonidele ja tahvlitele ka sülearvuteid, millel USB C pesa. Mõnedel adapteritel on koguni mitu väljundit. Kui sul on käepärast vaid üks seinakontakt, kuid tahad korraga laadida kõiki oma seadmeid, siis näiteks Baseus 65W GaN kiirlaadija, millel võimsust 65 W, toetab kiirlaadimist ning lubab oma erinevatest väljunditest laadida korraga kuni viit seadet.

Kiirlaadimisega saab näiteks 13” MacBook Airi täis pooleteise tunniga.

3. USB-C dokk sülearvutile

Mida õhem ja kergem süler, seda vähem porte ja ühendusvõimalusi. Pole ka võimatu, et arvutil on vaid 1-2 porti, kuhu lisaseadmeid ühendada. Mida teha, kui vaja korraga ühendada võrgukaabel, väline kõvaketas, hiir, klaviatuur ja monitor?

Sellest olukorrast aitab välja USB C dokk. Neid on erinevate võimalustega ning mida rohkem ühenduspesi, seda keerulisem ja kallim dokk. Kerge sülearvuti jaoks võib seda siiski näiteks kodus või kontoris laua taga töötades väga vaja minna. Doki taha võid ühendada printeri, skanneri ja muud vajalikud lisaseadmed ning neid ei pea alati sülearvuti külge ükshaaval panema.

Seega on dokk hea ka paljude ühenduspesadega arvuti jaoks, aidates kõik lisad ühe liigutusega masina taha ühendada.

Pildilolev Sandbergi dokk sisaldab arvutiga ühendamiseks üht kiiret USB C kaablit, jagades selle kaudu LAN pesa, mälukaardilugejat, USB C pesa, kaht kiiret USB 3 pesa ja HDMI-d. Seega vajadusel saad kiirelt isegi monitori ühendada.

USB dokki valides tasub alati eelistada sülearvuti tootja enda dokke, sest nende puhul on ühilduvus tagatud. Ehkki universaalsed dokid peaksid sobima pea kõigi erinevate tootjate masinatega, võib mõnikord olla ühilduvuse probleeme.

4. Korralikud digikõrvaklapid

Sülearvutitel võib olla 3,5 mm kõrvaklapipesa, aga kui tahad moonutusteta digiheli otse klappidesse, siis maksab valida kas USB pessa ühenduvad digitaal-analoog konverteriga juhtmega klapid või juhtmevabad, mis kasutavad mõnd Hi-Fi koodekit.

Näiteks ülaloleval pildil on näha Asuse ROG Delta USB C ühendusega juhtmega kõrvaklappe, mis teevad digitaal-analoog muundamise ise kõrvaklappides ja heli kvaliteet ei sõltu seega sülearvuti enda helikaardist.

Sony juhtmevabad kõrvaklapid WH-1000XM4 on aga Hi-res audio toega üle Bluetoothi, kvaliteetne muusika jõuab kõrva juhtmevabalt.

5. Terabaidid välisele kettale

SSD-de maht on üks väheseid näitajaid, mis õhukeste sülearvutite tulekuga on võrreldes HDD-de mahuga tagasikäigu teinud, kuigi protsessorid samal ajal on aina kiiremaks muutunud ja operatiivmälu maht ka kasvanud. Oma väikese mahuga SSD kõrval võid aga julgelt kasutada suuremahulist välist SSD-d, kuhu varukoopiad teha või kus suuri pildiarhiive hoida. Terabaidised välised SSD-d tulevad ka vee- ja tolmukindla korpusega, nii et pole probleemi neid alati kaasa võtta.

Näiteks ülemisel pildil olev Adata SSD External SD700 on 1 TB mahuga, kiire USB 3.1 ühendusega ning IP68 standardile vastava vee- ja tolmukindlusega. IP68 tähendab, et kui portide klapi kindlalt suled, võib ketas isegi vette kukkuda ja midagi ei juhtu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.