Sülearvutid

Alienware pöördus mänguri sülearvutitel peale 14-aastast pausi tagasi AMD protsessorite juurde

1996. aastal asutatud peamiselt mänguriarvutitega kuulsust kogunud Alienware pole viimased 14 aastat ehk enam-vähem sama kaua, kui ettevõte on tuntud äriklassi sülearvutite tootja Delli omanduses olnud, AMD protsessoriga sülearvuteid tootnud. Nüüd on see ajalooline hetk, kui Alienware tuli taas välja AMD protsessoritega oma võimsates mänguritele suunatud sülearvutites m15 Ryzen Edition R5.

Alienware m15 Ryzen Edition R5 on varustatud AMD Ryzeni protsessoriseeria 5000 H mobiilsete mudelitega, mis on energiasäästlikud ja võimsad. Graafika neis masinates on aga endiselt Nvidialt.

Mänguri sülearvuti uutel mudelitel on mängimiseks vajaliku suure värskendussagedusega ekraanid. Kui tavalisel sülearvutil on värskendussagedus tavaliselt 60 Hz, siis M15 Ryzen Edition R5 pakub 15-tollise ekraani värskendussagedust tippmudelitel kuni 360 Hz, (teistel konfiguratsioonidel 165 Hz Full HD ekraaniga ja 240 Hz QHD ekraaniga). Kõik kolm väljatulevat mudelit on varustatud vähendatud sinise valgusega tehnoloogiaga, mis on pikkadel mänguseanssidel silmasõbralikum.

Alienware kasutab oma mänguriarvutitel madala profiiliga mehaanilist klaviatuuri, mis on mängijatele meelepärasem, kui tavalised sülearvuti klaviatuurid. Cherry MX-iga koos välja töötatud klaviatuuril on kuni 15 miljoni klahvivajutusega elutsükkel, klahviliikumise ulatus on 1,8 mm ja klahvipõhine kohandatav RGB-taustvalgustus.

R5 kasutab kiiret 3200 Mhz DDR4 mälu, laiendada saab seda kahe SO-DIMM pessa sobiva mooduliga. Ühendustest on olemas WiFi 6, 2,5 Gbit/s Etherneti LAN-port, HDMI 2.1 välise 4K/120 Hz ekraani ühendamiseks, üks USB 3.2 Gen 2 port ja USB 3.2 Gen 2 Type-C port.

Uue arvutiseeria hinnad algavad 1500 eurost. USA-s on masinad müügil 20. aprillist, Euroopasse jõuavad natuke hiljem.

Vaata ka uut mänguri sülearvutit tutvustavat videot:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.