Sülearvutid

Asus lubab mitmetele sülearvutitele antibakteriaalset katet

Asuse uutel sülearvutitel on antibakteriaalne kate.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Sülearvuti võib aja vältel saada väga mustaks, kui omanik seda just tihti ei puhasta. Asusel on aga oma lahendus sellele probleemile – antibakteriaalne kate.

Ettevõtte sõnul pakub see lähenemine 99% antibakteriaalset kaitset nendel pindadel, mida inimene enim katsub: klaviatuur, puuteplaat, randmetoed, käimalülitamise nupp ja sõrmejäljelugeja.

Antibakteriaalne kate on juba praegu mitmetel Vivobookidel ning järgmise Zenbook seeriaga on 80% Asuse müüdavatest sülearvutitest selle kattega.

Kattes on kasutatud hõbeda ioone, mis ründavad mikroobe ja tõkestab nende levikut. Asuse sõnul pakub lahendus 24-tunnises vahemikus 99% antibakteriaalsust.

Siiski on tegu lisa kaitsekihiga ning ka neid arvuteid tuleb puhastada. Ettevõtte lisas, et arvuti puhastamiseks mingit erilist vahendit ostma ei pea ja sobivad tavalised, kodus olevad puhastusained.

Normaalse kasutusega kestab kate kolm aastat. Firma ei toonud aga välja, kas tihemini kasutatavad alad, näiteks mõned nupud klaviatuuril, kaotavad oma antibakteriaalse võimekuse kiiremini.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.