Sülearvutid

Intel paotas saladuskatet oma uutelt 5 GHz H seeria protsessoritelt kergetele mänguri sülearvutitele

Rubriiki toetab

Inteli Tiger Lake H seeria mobiilsed protsessorid on mõeldud võimsatele mänguri sülearvutitele, mis on kerged, kuid mitte nii õhukesed, kui ärikasutajate mobiilsed masinad. Need viimased kasutavad tavaliselt ka Inteli U-seeria protsessoreid. Inteli uus Tiger Lake H aga on mobiilse mängimise tippude tipp ning seekord proovib Intel oma uue põlvkonnaga taas AMD-ga tõsisemalt konkureerima hakata parima mänguriprotsessori tiitli eest.

Uut seeriat pole veel ametlikult esitletud, see juhtub ilmselt alles suve hakul. Kuid Inteli esitlus prototüüparvutil uut protsessorit jooksutades andis hiljuti üht-teist teada, mis meid ees ootab.

Tipp-protsessoril tuleb kaheksa tuuma, maksimaalne taktsagedus on 5 GHz, ühilduvus on tagatud uusimate emaplaatide ja kõvaketastega (SSD-dega), kiibitehnoloogiana on kasutatud 10 nm SuperFin tehnoloogiat.

Inteli esitlusel 18. märtsil räägiti neist uutest protsessoritest kui võimalusest suurte mänguriarvutite võimsus igale poole õhukese mängurarvutiga kaasa võtta. Samas näidati ka esimest prototüüparvutit, millel uus 11. põlvkonna protsessor Core i9 töönimetusega Tiger Lake H juba töötas. Demonstreeriti väga protsessorimahukat massistseenidega mängu Total War, mis liikus sujuvalt.

Vaata lähemalt Inteli esimest avalikku esitlust siit:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.