Sülearvutid

Kasulikud trikid, mida iga Windowsi kasutaja teada võiks

Suuremal osal arvutikasutajatest jookseb raalis just Microsofti operatsioonisüsteem. Kuigi vanemad Windowsi versioonid on endiselt kasutusel, on aina enam arvuteid üle minemas uusimale Windows 10 variandile.

Et sellest maksimumi võtta, oleme reastanud mõned vähem tuntud, ent kasulikud nipid.

Virtuaalne töölaud

Windows 10 laseb kasutada korraga mitut töölauda. See mugav funktsioon annab võimaluse erinevaid rakendusi näiteks nende funktsiooni järgi grupeerida ja mitmele töölauale kinnitada.

Menüüribal paremal nurgas oleval ikoonil klikkides kuvatakse ekraani alumisse serva töölauad, millele programme saab lisada ja virtuaalseid töölaudu vahetada. Ka töölaudu ise saab juurde tekitada.

Kinnita programmid ekraani serva

Lihtne nipp, mida tihti ei teata. Windows võimaldab lahti oleva akna kinnitada poolele ekraanile, kui see tirida ekraani serva. Nii saab kiirelt ja mugavalt korraga kasutada kahte rakendust kõrvuti.

Puhasta raputusega töölaud

Kui ekraanile on ühel hetkel kuhjunud mitmeid avatud aknaid, ent tarvis oleks kasutada neist ainult ühte, on selleks olemas mugav võimalus.

Nimelt laseb Windows taustal olevad aknad sulgeda, kui aktiivse programmi aknast hiirega kinni võtta ja seda lihtsalt raputada.

Keri mitte-aktiivses aknas

Vaikimisi ei lase Windows mitte aktiivses aknas üles-alla kerida. Seda seadistust on aga võimalik aktiveerida menüüst. Selle jaoks on vaja arvuti seadete alt üles otsida hiire menüü ning vastav funktsioon sisse lülitada.

Vähenda süsteemi kuvatavaid teateid

Võib üpris tüütuks muutuda pidevalt rakendustelt ja süsteemilt teateid saada. Et nende hulka vähendada või need üldse ära keelata, on tarvis seadete alt vastavasse alajaotusesse suunduda.

Sealt alt on võimalik ise määrata need programmid, millelt soovid teateid saada või need kõik kinni keerata.

Keera lahtiolevad programmid tagurpidi

Tõenäoliselt ei ole sellise funktsiooni kasutajate hulk ülemäära suur, ent neile kel tarvis, saavad ekraanil lahti olevaid aknaid vajadusel 90-kraadi kaupa keerata.

Funktsiooni saab kasutada hoides all klaviatuuril tähekombinatsiooni Ctrl+Alt+D ning noole klahvidega sobivasse suunda keerates.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses