Sülearvutid

Kolm lihtsat nippi, mis aitavad sülearvuti akul kauem kesta

Rubriiki toetab

Kui oled tööd tegemas sülearvuti aku pealt, siis tavaliselt pole tegemist video striimimise või mängimisega – vaja on veebi, tekstiredaktorit ja meiliprogrammi, mis palju energiat ei tarbi. Selleks, et need asjad kauem kestaksid, kuni taas seinakontakti lähedale satud, on Windowsis olemas kolm lihtsat aku säästmise võimalust.

Lülita mittevajalikud traadita ühendused välja

Kui kirjutad arvutis lihtsalt teksti või vastad pikemalt mõnele e-kirjale, siis pole WiFit ja andmesidet alati vaja. ka Bluetooth ei pruugi vajalik olla – kui neid ei kasuta, lülita need ühendused välja. Erinevad raadiomoodulid sülearvutis võtavad päris palju energiat.

Vähenda ekraaniheledust

Kui sa pole just rannas ereda päikese käs, kus praegu ilmselt keegi ei olegi, siis saab ekraani heledust vähendada ja hämaras rahulikult edasi töötada. Ekraan on veel üks suurimatest energiatarbijatest ja kui heledust pole vaja päikese käes loetavuse parandamiseks, võid rahulikult ka mõne aja tumedama ekraaniga töötada. Kui elektripistiku lähedusse satud, siis võrgutoitel saab heleduse jälle silmasõbralikumaks keerata.

Muuda Windowsi energiarežiim säästlikuks

Kui arvuti protsessor ei pea tegutsema täisvõimsusel ja tahad aku tööaega pikendada, siis saab Windowsis seada töörežiimi säästlikuks, mis kasutab vähem tuumasid ja lülitab protsessori energiasäästlikumale töörežiimile. See võib mõnikord tööaega akult isegi mitmekordistada, kui sul on võimas sülearvuti. Säästurežiimis saad rahulikult kontoritööd edasi teha, neid tegevusi protsessori olek eriti ei sega.

Kõiki neid seadeid saad sättida Windowsis paremalt alt nurgast Windowsi sätetest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.