Sülearvutid

Miks peab lennujaamas sülearvuti kotist välja võtma?

Rubriiki toetab

Lennujaama turvakontrolli läbimine võib olla üsna tüütu. Eemaldada tuleb riideesemeid ning kehvemal juhul tuleb taas osaliselt lahti pakkida kott, et sealt kaasas olev sülearvuti välja võtta. Miks see lihtsalt kotti ei võiks jääda?

Seadmed takistavad röntgenkiirgust

Kogu teemat selgitab edukalt Bob Burns Ühendriikide transpordi- ja turvalisusameti (TSA) blogis.

Põhjus on tegelikult suhteliselt lihtne. Meie seadmed on täis erinevaid vidinaid ning sülearvutis on need pakitud ühte tihedasse komplekti, mis võib takistada kottide läbivaatuseks mõeldud röntgenkiirgust. Täpselt sel põhjusel tulebki näiteks sülearvuti kotist eemaldada, et lennujaama töötaja saaks koti sisust selgema ülevaate.

Üllatav võib kohati olla aga see, et väiksemate seadmete kotist eemaldamist teinekord ei nõuta. Põhjus seisneb selles, et pisemad vidinad ei sisalda nii palju tehnikat kui sülearvutid, seega takistavad nad lennujaama turvakontrollis kasutatavate röntgenseadmete kiirgust vähem.

Lisaks sellele on oluline näha edukalt ka sülearvuti enda sisse, mitte vaid kotti. Kuna kotis olevad asjad võivad takistada ka sülearvuti sisse nägemist, siis tuleb see välja võtta. Seda põhjusel, et minevikus on leitud asju sülearvutite sisse peidetuna. Nagu mainitud, takistab sülearvuti sees olev tehnika röntgenkiirgust. Kui see on kotis erinevate asjade vahel, siis võib midagi märkamata jääda.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.