Sülearvutid

Millistele nõuetele peab su sülearvuti vastama, et seda saaks lugeda väga turvaliseks?

Rubriiki toetab

Microsoft avalikustas arvutitootjatele mõeldud nõuded, millele nende seadmed peavad vastama, et neid saaks pidada äärmiselt turvalisteks.

Nõuded on mõeldud nii sülearvutitele, kaks-ühes sülearvutitele ning lauaarvutitele. Microsoft nõuab kõrgetasemelise turvalisuse tagamiseks seadmetelt Windows 10 sügisese Creators Update’i toetamist ja kasutamist. Juba selles uuenduses tuli firma välja mitmete turvaparandustega ja uuendustega, nagu võimalus tõrjuda krüpto-lunavara poolt oluliste failide krüpteerimist.

Riistvara nõuete hulgast võib leida aga nõuded vähemalt seitsmenda generatsiooni 64 bitise protsessori järele, mis näiteks Inteli tooteseeriat arvestades on protsessorid alates Kaby Lake seeriast, kirjutab Techradar. Lisaks sellele nõuab Microsoft vähemalt kaheksat gigabaiti muutmälu ning TPM (trusted platform module) 2.0 tuge.

Viimane on vajalik näiteks varastatud seadme puhul, et kaitsta seda füüsilise häkkimise ja modifitseerimise eest. Samuti nõuab Microsoft turvalistelt seadmetelt, et need toetaksid turvalist ja krüpteeritud käivitust, selleks, et arvutisse ei saaks laadida muudetud operatsioonisüsteeme, mille abil arvutist andmeid kätte saada.

Kõigi nende nõuete juures on huvitav fakt, et Microsofti enda Surface Pro 4 neid nõudeid ei toeta, ehkki tegemist on endiselt suhteliselt uue seadmega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.