Sülearvutid

Lülita sisse: Chrome’i värske funktsioon lubab sülearvutitele rohkem kiirust ja pikemat akuaega

Chrome'il on võimalik lülitada sisse akusäästja.Foto: Shutterstock

Google Chrome on juba mõnda aega populaarseim brauser, kuid ka sellel on omad probleemkohad. Näiteks on veebilehitseja siiani suutnud kasutada ära tohutul hulgal vahemälu ja ka akut. Google’i sõnul on neil nüüd aga probleemile lahendus.

Ettevõte teatas, et Chrome 108 saab endaga kaasa kaks uut funktsiooni. Üks neist on vahemälu- ja teine akusäästja. Akusäästja aeglustab brauseri kaadrisagedust, kasutab lihtsamat graafikat ning vähendab ka taustal toimivate toimingute hulka.

Mõlemad lisad jõuavad rahvusvaheliselt kõigi Windowsi, macOS-i ja ChromeOS-i kasutajateni järgmiste nädalate jooksul. Praegu on aga võimalik funktsioonid manuaalselt sisse lülitada.

Lisade varasemaks testimiseks tuleb avada Chrome ning sisestada ülemisele otsinguribale chrome://flags ja lülitada avanenud menüüst sisse väljad “Enable the battery saver mode feature in the settings” ja “Enable the high efficiency mode feature in the settings”.

Peale seda tuleb brauserile teha restart ning avada sätted. Seadete jõudluse vahelehelt on võimalik juba mõlemad lisad sisse lülitada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.