Sülearvutid

Qualcomm lubab uue põlvkonna ARM protsessoriga sülearvutitele akuaega mitu päeva

Rubriiki toetab


Arvuti osta targalt –
Arvutitargalt!

Kui Qualcomm paar aastat tagasi oma esimeste arvutitele mõeldud protsessoritega välja tuli, oli neil mitmeid puudusi, kuid protsessoritootja soovitas vaadata muid eeliseid, kui vaid toores kiirus. Selleaastasel IFA-l tutvustas Qualcomm oma teise põlvkonna ARM arhitektuuriga protsessoreid, mis lisaks neile muudele omadustele võtavad nüüd Intelile ja AMD-le konkurentsis järele ka kiirusega.

Qualcommi Snapdragon 8cx Gen 2 5G protsessorit tutvustati Berliinis toimunud iga-aastasel tehnoloogiaüritusel IFA lausa suures avakõnes ehk Keynote´is. Kas tõesti peame hakkama harjuma lisaks kahele protsessorivalikule juba ka kolmandaga? Qualcomm on tuntud tegija mobiiliprotsessorite maailmas, kuid Inteli ja AMD vastu pole ta veel saanud sülearvutite turul tegutsedes.

Ilmselt Inteli viimase, 11. põlvkonna protsessoritega Qualcomm ei konkureeri, aga jõudlustestide tulemuste põhjal väidab protsessoritootja, et nende kiibid on täiesti konkurentsivõimelised 10. põlvkonna Inteli i5 protsessoritega ning on neist 18% kiiremad.

Oma esimese põlvkonna protsessorite puhul soovitas Qualcomm hoopis tähelepanu pöörata muudele näitajatele, kui lihtsalt arvutusvõimsus, näiteks akusäästlikkusele. Kogenud mobiiliprotsessorite tootjana ongi Qualcommil võimalus oma teadmised energiasäästlikkusest sülearvutite kiipidesse üle tuua. Siin väidab tootja, et kiirus tarbitud võimsuse kohta on Snapdragon 8cx Gen 2-l koguni 39% parem, kui Intelil.

Qualcommi president Cristiano Amon IFA KEynote´il uut protsessorit tutvustamas.

Qualcomm lubabki, et sülearvuti protsessorina suudab nende kiip ülimalt energiasäästlikult tegutseda, nii et välja tulevad Snapdragon 8cx Gen 2 5G protsessoriga arvutid peavad vastu mitte terve täispika tööpäeva, vaid rohkem kui ööpäeva ehk normaalsel kasutusel üsna mitu kaheksatunnist tööpäeva.

Uude kiipi on sisse ehitatud tugi WiFi 6-le ja Bluetooth 5.1-le, samuti 5G-le ja välistele 4K monitoridele (kuni 60 kaadrit sekundis). Riistvara toega tehisintellekt aitab sülearvutil mitmesuguseid toiminguid kasutajale mugavamaks muuta. Näiteks oskab kiip muuta veebikaamera videopilti nii, et ekraani alla paigutatud kaameraga oleks kasutaja pilk pööratud otse ette, mitte alla. Tehisintellekt nimelt korrigeerib pilku videol selliseks, et silmside oleks parem. Qualcomm Adaptive ANC on aga uus adaptiivne mürasummutus, mis aitab heli paremaks muuta ja ümbritsevaid taustahääli efektiivsemalt eemaldada, ilma et see muusika kvaliteeti mõjutaks.

Esimene Snapdragon 8cx Gen 2 5G-ga arvuti on Acer Spin 7

Koos Qualcommi uue põlvkonna protsessori esitlusega tuli välja ka esimene seda kasutav arvuti. Acer Spin 7 on ühtlasi esimene Aceri 5G sülearvuti. Masinal on millimeeterlaineala toetav modem, mis tagab kuni 6 GHz sagedusriba kasutamise 5G võrgus.

Acer Spin 7 on hübriidarvuti, mida saab lisaks sülearvutina kasutamisele voltida ka tahvelarvutiks, kui keerata ekraani 360 kraadi klaviatuuri alla. Puuteekraani võib kasutada Wacom AES 1.0 digipliiatsiga, millel on 4096 survetundlikkuse astet. 14-tolline täielikult sRGB värviruumi kattev ekraan on kaetud kriimustuskindla Gorilla Glass kattega, korpus aga praegusele ajale kohaselt antibakteriaalse ning mikroobe ja mustust hülgava kattega.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.