Sülearvutid

Qualcomm paneb enda protsessorid sülearvutitesse ning lubab üle 20 tunni kestvat akut

snapdragon.jpg

Rubriiki toetab

Eelmisel nädalal tutvustas põhiliselt telefonide protsessorite tootmise poolest tuntud Qualcomm enda toodetud protsessoritega varustatud sülearvuteid, mille aku peaks vähemalt teoorias kestma üle 20 tunni.

Täpsemini pannakse firma protsessorid sisse kahele sülearvutile, millest ühe valmistab Asus ning teise HP. Mõlema seadme puhul on tegu kaks-ühes seadmetega. Nimedeks on neil HP Envy x2 ja Asus NovaGo.

Seadmete põhiliseks tõmbenumbriks on aga aku, mis peaks Microsofti sõnul kestma sõltuvalt kasutusest isegi nädala. Tundides peaks aku kestvus jääma ligikaudu 25 tunni kanti. Täpsem number sõltub ilmselt iga kasutaja isiklikust arvutikasutusloogikast, kuid võrreldes praeguste 10-12 tunniste akudega on areng märgatav.

Qualcommi sõnul on ka tulevased seadmed, mis on varustatud nende tootetud protsessoritega, just kaks ühes seadmed, kuna see on üks kiiremini kasvavaid tootekategooriaid. Peale aku eristab neid seadmeid Qualcommi “Always connected” toimimisloogika. See tähendab, et seadmed on suuresti nagu telefonid. Andmevahetus toimub taustal isegi siis, kui seade on puhkerežiimis.

Operatsioonisüsteemiks on seadmetel Windows 10 S, mis on sisuliselt veidi õhem versioon Microsofti tavalisest Windows 10 operatsioonisüsteemist. See peaks aitama ka seadmete akudel sedavõrd kaua kesta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.