Sülearvutid

Samsungi uus SSD ketas 980 PRO teeb salvestuse poole kiiremaks

Rubriiki toetab

Samsung avalikustas oma uue PCIe 4.0 SSD ketta Samsung SSD 980 PRO, mis on suunatud nõudlikele mänguritele ja tööinimestele, kes vajavad võimalikult kiireid ja suure läbilaskvusega mäluseadmeid. Tegemist on Samsungi esimese PCIe 4.0 ühendusega NVMe SSD kettasarjaga.

Uus SSD on mõeldud tippmänguriarvutitele ja tööjaamadele ning neid võib peagi leida ka vastava toega kiiretest sülearvutitest. Samuti võivad seda mälu kasutada ka uue põlvkonna mängukonsoolid.

Eriti hästi peaks uus SSD sobima neile, kes teevad igapäevaselt tööd 4K või 8K resolutsioonis sisuga või soovivad mängida mänge parimate graafikasätetega. Kõik seadmes olevad osad, sealhulgas Elpis´e kontroller, V-NAND ja DRAM mälu on Samsungi enda toodetud, mille eesmärgiks on kasutada maksimaalselt ära PCIe 4.0 potentsiaali.

Uus 980 PRO SSD pakub kuni 7000 MB/s lugemis- ja kuni 5000 MB/s kirjutamiskiirust, mis teeb seadme kuni kaks korda kiiremaks kui praegused PCIe 3.0 SSD-d ja kuni 12 korda kiiremaks kui SATA liidesega SSD-d. Uus SSD on küll tagasiühilduv senise PCIe 3.0-ga, kuid ei paku siis selle ühendusega oma tegelikku tippkiirust.

Oluliselt on täiendatud mälu jahutussüsteemi, mis parandab seadme võimsust ja vastupidavust. Kui enamik tänapäevaseid NVMe SSD-sid kasutab välist vasest valmistatud radiaatorit, siis 980 PRO on varustatud nikklist kattega seadme kontrolleril ja soojust juhtiv kate on SSD taga, mis aitab temperatuuri paremini kontrollida. Tänu sellele on SSD oma võimsusele vaatamata kompaktne ja M.2 standardile vastav seade.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.