Sülearvutid

Vana kasutu sülearvuti saad lihtsa vaevaga kiireks Chromebookiks muuta

Rubriiki toetab

Vana arvuti peal toimetamine võib olla paras piin, kui see on oma aja ära elanud ja talle antud ülesannetega enam hästi hakkama ei saa. Kindlasti on sellel oma osa ka Windowsi operatsioonisüsteemil, mis päris palju ressurssi nõuab.

Õnneks on võimalik vanasse arvutisse paigaldada Chrome OS operatsioonisüsteem, mis on oluliselt vähemnõudlikum. Nii saad vanale kasutult vedelavale sülearvutile uuesti eluvaimu sisse puhuda.

Lae alla ja paigalda vajalik tarkvara

Selleks, et kogu protsessiga algust teha, on vajalik vastav tarkvara alla laadida – soovitame kasutada Neverware Chrome OS varianti Cloudready.

Failid on pakitud kokku selliselt, et need saab hiljem lihtsalt kopeerida USB-mälupulgale. Cloudready USB Maker nimeline fail tuleb arvutis lahti pakkida, misjärel saab selle mälupulgale tõsta.

Sealt edasi tuleb mälupulk USB pessa panna ning arvutile restart teha. Chrome OS-i installeerimiseks on vajalik püsivara seadistuste menüüsse siseneda, tavaliselt saab seda teha klahvide F1-F12 alt ja valida mälupulgalt käivitamine. Seejärel on vajalik talitada vastavalt ekraanile ilmuvale juhendile ning vajalikud seadistused läbi teha.

Kui see protsess on läbitud, ongi arvutil värske operatsioonisüsteemiga kasutamiseks valmis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.